VGTU mokslininkui – Latvijos universiteto garbės daktaro vardas

Publikuota: 2014 m. spalio 14 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Informacinių sistemų profesoriui dr. Olegui Vasilecui už nuopelnus mokslui ir kultūrai suteiktas Latvijos universiteto (LU) garbės daktaro vardas.

Jau 20 metų Fundamentinių mokslų fakulteto Informacinių sistemų katedros mokslininkas kartu su Latvijos ir kitų Baltijos šalių universitetų kolegomis organizuoja tarptautinę „Baltijos duomenų bazių ir informacinių sistemų“ konferenciją, kurioje dalyvauja daugelio pasaulio šalių atstovai. O. Vasilecas – nuolatinis šios konferencijos programų komiteto narys, yra buvęs jos pirmininku bei programų komiteto pirmininku.

Profesorius dirbo LU doktorantų, sėkmingai apsigynusių daktaro disertacijas, konsultantu ir jų daktaro tezių recenzentu, taip pat bendradarbiavo su LU publikuojamu ISI Web of science Mastel level Scientific Papers University of Latvia in the field of Computer Science and Information technologies“ žurnalu ir jame paskelbė svarbių mokslinių rezultatų.

Šiuo metu mokslininkas kartu su LU kolegomis redaguoja naują žurnalą „Baltic Journal of Modern Computing“, kurio jau išleisti trys numeriai, ir kuris, kaip ankščiau paminėto žurnalo tęsinys, pateiktas registravimui TR ISI Web of Science bazėje.

„Smagu, kad Latvijos universitetas suteikė man garbės daktaro titulą, įvertinęs visus nuopelnus šiam universitetui bei informatikos mokslams. Tikiu, kad tai – ne tik mano asmeninio darbo, bet ir viso VGTU pasiekimų įvertinimas“, - sakė O. Vasilecas.

Diplomą O. Vasilecui įteikė LU rektorius Latvijos Mokslų Akademijos akademikas prof. Marcis Auzinsh, ceremonijoje dalyvavo ir Latvijos universiteto senato nariai, ir universiteto svečiai. Tuo pačiu buvo pažymėtos LU įkūrimo 95-osios metinės ir įteikti diplomai jauniems mokslų daktarams bei kitiems LU nusipelniusiems asmenims.

 

 

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »