VGTU plečia akademinių partnerių tinklą Šiaurės ir Pietų Amerikoje

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 4 d. trečiadienis

Per šią vasarą Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) papildė savo užsienio partnerių sąrašą. Prie 410 aukštojo mokslo institucijų visame pasaulyje prisidėjo dar dvi – Ročesterio universitetas Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir San Paulo universiteto inžinerijos mokykla Brazilijoje.

Tarptautiniuose reitinguose pripažintos aukštosios mokyklos suteiks naujų galimybių tiek VGTU studentams, siekiantiems įgyti naujos studijų patirties, tiek mokslininkams, vykdantiems tyrimus ar kuriantiems projektus kartu su užsienio partneriais.

Ročesterio universitetas – vienas iš aukščiausio lygio mokslinių centrų JAV. Jame mokosi vos 10 tūkstančių studentų – didesnioji jų dalis studijuoja magistrantūros bei doktorantūros studijų programose, tačiau dirba daugiau nei 2 200 dėstytojų ir mokslininkų. 2011 metais šios aukštosios mokyklos mokslinių tyrimų biudžetas siekė 415 milijonų JAV dolerių. „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitinge“ Ročesterio universitetas užima 135-ąją vietą.

Pasirašyti bendradarbiavimo sutartį paskatino VGTU ir Ročesterio universitetų dalyvavimas „Fullbright“ programoje, kurios metu institucijos sėkmingai vykdė akademinius profesorių mainus – VGTU paskaitas skaitė Ročesterio universiteto profesorius John Liobe, o JAV stažavosi lietuvis Artūras Jukna. Dabar universitetai planuoja vykdyti bendrus mokslinius projektus bei tyrimus ir dar daugiau dėmesio skirti tolimesniems akademiniams mainams.

San Paulo universitetas yra valstybinis universitetas, turintis daugiau kaip 90 tūkstančių studentų. Rengdamas inžinerijos specialistus jis stipriai prisideda prie Brazilijos ekonomikos kilimo ir šalies industrializacijos. Pasirašyta dvišalė sutartis dėl akademinio bendradarbiavimo leis vykdyti tiek bakalauro, tiek magistrantūros studentų mainus įvairiose inžinerijos mokslų srityse. Ši aukštoji mokykla, kaip ir VGTU, rengia elektronikos, statybos, aeronautikos, informacinių technologijų, mechanikos bei aplinkos inžinierius.

Šiuo metu VGTU yra pasirašiusi daugiau nei 400 bendradarbiavimo sutarčių su Azijos, Šiaurės bei Pietų Amerikos ir Europos universitetais. Didelis partnerių skaičius įvairiose pasaulio šalyse suteikia studentams daugiau galimybių įgyti tarptautinės studijų ar praktikų patirties – praėjusiais mokslo metais akademiniuose mainuose dalyvavo ar praktiką užsienio įmonėse atliko 580 VGTU bakalauro bei magistrantūros studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »