VGTU priima pirmuosius studentus į mechatronikos ir robotikos studijas

Publikuota: 2013 m. birželio 18 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), atsižvelgdamas į rinkos poreikius, sostinėje pradėjo rinkti pirmąją plataus profilio mechatronikos ir robotikos bakalaurų grupę. Būsimieji absolventai po studijų VGTU Mechanikos fakultete gebės dirbti technologinį, organizacinį, konstravimo, eksploatacinį ar ekspertinį-konsultacinį darbą įvairių sričių įmonėse, kuriose reikia šiuolaikinių integruotos inžinerijos žinių.

„Šiuo metu Lietuvoje sparčiai daugėja įmonių, kuriose gaminami produktai turintys daug mechatronikos elementų, antra vertus, vis daugiau gamybos procesų ar operacijų yra robotizuojamos. Apklausos rodo, kad šios įmonės galėtų įdarbinti šimtus mechatronikos ir robotikos absolventų. Prognozuojama, kad panaši situacija rinkoje liks ir ateityje“, – sakė VGTU Mechanikos fakulteto dekanas Algirdas Vaclovas Valiulis.

Būsimieji absolventai turės tikrai didelį darbo vietų pasirinkimą, nes mechatronikos sričiai galima priskirti kone 20 procentų apdirbamosios ir gamybinės pramonės įmonių. Specialistams žadamas ir nemenkas darbo atlygis.

„Mechatronika ir robotika – specifinė kūrybinė specialybė. Kiekvienas sprendimas čia reikalauja ir sumanumo, ir žinių, ir net techninės intuicijos,“ – sakė VGTU Mechanikos fakulteto profesorius Vytautas Bučinskas, kurio iniciatyva ir kuriamos naujosios studijos.

Mechatronika jungia mechaniką, elektroniką ir informatiką. Mechatroninės sistemos plačiai paplitusios įvairiose gyvenimo srityse – jiems priskiriami ne tik šiuolaikiniai technologiniai įrenginiai, bet ir tokie buities prietaisai kaip dulkių siurbliai, skalbimo mašinos ir pan. Robotika – tai konkrečių mechatronikos sprendimų taikymo sritis.

Keturių metų trukmės bakalauro studijos paruoš aukštos klasės mechatronikos specialistus, kurie jau turės praktinio darbo įgūdžių. VGTU Mechanikos fakultete kuriama Techninės kūrybos laboratorija, kurioje studentai bandys įgyvendinti savo kūrybines idėjas ir įgyti projektavimo bei gamybinės patirties.

Stojantiems į naująją specialybę konkursiniam balui didžiausią reikšmę turės matematikos egzaminas, toliau rikiuojasi lietuvių kalbos ir literatūros, fizikos egzaminai bei užsienio kalbos metinis pažymys.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »