VGTU priima pirmuosius studentus į mechatronikos ir robotikos studijas

Publikuota: 2013 m. birželio 18 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), atsižvelgdamas į rinkos poreikius, sostinėje pradėjo rinkti pirmąją plataus profilio mechatronikos ir robotikos bakalaurų grupę. Būsimieji absolventai po studijų VGTU Mechanikos fakultete gebės dirbti technologinį, organizacinį, konstravimo, eksploatacinį ar ekspertinį-konsultacinį darbą įvairių sričių įmonėse, kuriose reikia šiuolaikinių integruotos inžinerijos žinių.

„Šiuo metu Lietuvoje sparčiai daugėja įmonių, kuriose gaminami produktai turintys daug mechatronikos elementų, antra vertus, vis daugiau gamybos procesų ar operacijų yra robotizuojamos. Apklausos rodo, kad šios įmonės galėtų įdarbinti šimtus mechatronikos ir robotikos absolventų. Prognozuojama, kad panaši situacija rinkoje liks ir ateityje“, – sakė VGTU Mechanikos fakulteto dekanas Algirdas Vaclovas Valiulis.

Būsimieji absolventai turės tikrai didelį darbo vietų pasirinkimą, nes mechatronikos sričiai galima priskirti kone 20 procentų apdirbamosios ir gamybinės pramonės įmonių. Specialistams žadamas ir nemenkas darbo atlygis.

„Mechatronika ir robotika – specifinė kūrybinė specialybė. Kiekvienas sprendimas čia reikalauja ir sumanumo, ir žinių, ir net techninės intuicijos,“ – sakė VGTU Mechanikos fakulteto profesorius Vytautas Bučinskas, kurio iniciatyva ir kuriamos naujosios studijos.

Mechatronika jungia mechaniką, elektroniką ir informatiką. Mechatroninės sistemos plačiai paplitusios įvairiose gyvenimo srityse – jiems priskiriami ne tik šiuolaikiniai technologiniai įrenginiai, bet ir tokie buities prietaisai kaip dulkių siurbliai, skalbimo mašinos ir pan. Robotika – tai konkrečių mechatronikos sprendimų taikymo sritis.

Keturių metų trukmės bakalauro studijos paruoš aukštos klasės mechatronikos specialistus, kurie jau turės praktinio darbo įgūdžių. VGTU Mechanikos fakultete kuriama Techninės kūrybos laboratorija, kurioje studentai bandys įgyvendinti savo kūrybines idėjas ir įgyti projektavimo bei gamybinės patirties.

Stojantiems į naująją specialybę konkursiniam balui didžiausią reikšmę turės matematikos egzaminas, toliau rikiuojasi lietuvių kalbos ir literatūros, fizikos egzaminai bei užsienio kalbos metinis pažymys.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Edukacinė aplinka: ar jau subrendome pokyčiams mokyklose?

Niekas neabejoja, jog namų aplinka turi būti jauki, patogi, darbo vieta – leidžianti susikaupti, tačiau tik dabar prabylama apie edukacinių erdvių kokybinius poreikius. skaityti »

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. skaityti »

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“. skaityti »

Kėdainiuose – KTU mokslininkų sukurta inovatyvi nuotekų valymo technologija

Kėdainių nuotekų valykloje – pokyčių metas. Netrukus joje pradės veikti atnaujinti filtravimo įrenginiai. skaityti »

LEU pirmakursių išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves – interaktyviame žemėlapyje

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame vaizduojamas Lietuvos edukologijos universiteto I kurso studentų išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves (miestus, miestelius) ir savivaldybes 2016 m. rudens semestro duomenimis. skaityti »

Privalomas priešmokyklinis ugdymas palengvins mokytojo darbą

Siekiant užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padedant pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje, nuo šių mokslo metų Lietuvoje įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas. skaityti »

„Clarivate Analytics“ – naujas vardas mokslinėje komunikacijoje

Thomson Reuters kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie intelektinės ir mokslinės informacijos verslo pardavimą privataus kapitalo fondams „Onex Corporation“ ir „Baring Private Equity Asia“ už 3,55 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę

Prestižiniame mokslo žurnale „Nature Structural and Molecular Biology” išspausdintame straipsnyje bendras Toronto, Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu. skaityti »

KTU studentai laimėjo „Google“ interneto rinkodaros iššūkio konkurse

Naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančių jaunuolių komanda laimėjo kategorijoje „Google+ Social Media Marketing“ ir pelnė „Google+ Social Media Marketing Regional Winner Europe“ apdovanojimą. skaityti »

„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Iki 2017 m. sausio 6 d. Lietuvoje vyksta Prezidentės akcija „Knygų Kalėdos“. skaityti »