VGTU priima pirmuosius studentus į mechatronikos ir robotikos studijas

Publikuota: 2013 m. birželio 18 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), atsižvelgdamas į rinkos poreikius, sostinėje pradėjo rinkti pirmąją plataus profilio mechatronikos ir robotikos bakalaurų grupę. Būsimieji absolventai po studijų VGTU Mechanikos fakultete gebės dirbti technologinį, organizacinį, konstravimo, eksploatacinį ar ekspertinį-konsultacinį darbą įvairių sričių įmonėse, kuriose reikia šiuolaikinių integruotos inžinerijos žinių.

„Šiuo metu Lietuvoje sparčiai daugėja įmonių, kuriose gaminami produktai turintys daug mechatronikos elementų, antra vertus, vis daugiau gamybos procesų ar operacijų yra robotizuojamos. Apklausos rodo, kad šios įmonės galėtų įdarbinti šimtus mechatronikos ir robotikos absolventų. Prognozuojama, kad panaši situacija rinkoje liks ir ateityje“, – sakė VGTU Mechanikos fakulteto dekanas Algirdas Vaclovas Valiulis.

Būsimieji absolventai turės tikrai didelį darbo vietų pasirinkimą, nes mechatronikos sričiai galima priskirti kone 20 procentų apdirbamosios ir gamybinės pramonės įmonių. Specialistams žadamas ir nemenkas darbo atlygis.

„Mechatronika ir robotika – specifinė kūrybinė specialybė. Kiekvienas sprendimas čia reikalauja ir sumanumo, ir žinių, ir net techninės intuicijos,“ – sakė VGTU Mechanikos fakulteto profesorius Vytautas Bučinskas, kurio iniciatyva ir kuriamos naujosios studijos.

Mechatronika jungia mechaniką, elektroniką ir informatiką. Mechatroninės sistemos plačiai paplitusios įvairiose gyvenimo srityse – jiems priskiriami ne tik šiuolaikiniai technologiniai įrenginiai, bet ir tokie buities prietaisai kaip dulkių siurbliai, skalbimo mašinos ir pan. Robotika – tai konkrečių mechatronikos sprendimų taikymo sritis.

Keturių metų trukmės bakalauro studijos paruoš aukštos klasės mechatronikos specialistus, kurie jau turės praktinio darbo įgūdžių. VGTU Mechanikos fakultete kuriama Techninės kūrybos laboratorija, kurioje studentai bandys įgyvendinti savo kūrybines idėjas ir įgyti projektavimo bei gamybinės patirties.

Stojantiems į naująją specialybę konkursiniam balui didžiausią reikšmę turės matematikos egzaminas, toliau rikiuojasi lietuvių kalbos ir literatūros, fizikos egzaminai bei užsienio kalbos metinis pažymys.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »