VGTU priima pirmuosius studentus į mechatronikos ir robotikos studijas

Publikuota: 2013 m. birželio 18 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), atsižvelgdamas į rinkos poreikius, sostinėje pradėjo rinkti pirmąją plataus profilio mechatronikos ir robotikos bakalaurų grupę. Būsimieji absolventai po studijų VGTU Mechanikos fakultete gebės dirbti technologinį, organizacinį, konstravimo, eksploatacinį ar ekspertinį-konsultacinį darbą įvairių sričių įmonėse, kuriose reikia šiuolaikinių integruotos inžinerijos žinių.

„Šiuo metu Lietuvoje sparčiai daugėja įmonių, kuriose gaminami produktai turintys daug mechatronikos elementų, antra vertus, vis daugiau gamybos procesų ar operacijų yra robotizuojamos. Apklausos rodo, kad šios įmonės galėtų įdarbinti šimtus mechatronikos ir robotikos absolventų. Prognozuojama, kad panaši situacija rinkoje liks ir ateityje“, – sakė VGTU Mechanikos fakulteto dekanas Algirdas Vaclovas Valiulis.

Būsimieji absolventai turės tikrai didelį darbo vietų pasirinkimą, nes mechatronikos sričiai galima priskirti kone 20 procentų apdirbamosios ir gamybinės pramonės įmonių. Specialistams žadamas ir nemenkas darbo atlygis.

„Mechatronika ir robotika – specifinė kūrybinė specialybė. Kiekvienas sprendimas čia reikalauja ir sumanumo, ir žinių, ir net techninės intuicijos,“ – sakė VGTU Mechanikos fakulteto profesorius Vytautas Bučinskas, kurio iniciatyva ir kuriamos naujosios studijos.

Mechatronika jungia mechaniką, elektroniką ir informatiką. Mechatroninės sistemos plačiai paplitusios įvairiose gyvenimo srityse – jiems priskiriami ne tik šiuolaikiniai technologiniai įrenginiai, bet ir tokie buities prietaisai kaip dulkių siurbliai, skalbimo mašinos ir pan. Robotika – tai konkrečių mechatronikos sprendimų taikymo sritis.

Keturių metų trukmės bakalauro studijos paruoš aukštos klasės mechatronikos specialistus, kurie jau turės praktinio darbo įgūdžių. VGTU Mechanikos fakultete kuriama Techninės kūrybos laboratorija, kurioje studentai bandys įgyvendinti savo kūrybines idėjas ir įgyti projektavimo bei gamybinės patirties.

Stojantiems į naująją specialybę konkursiniam balui didžiausią reikšmę turės matematikos egzaminas, toliau rikiuojasi lietuvių kalbos ir literatūros, fizikos egzaminai bei užsienio kalbos metinis pažymys.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU siūlo strategines pertvarkas rengiant pedagogus

Neseniai universitetų susijungimo procesą pradėję Lietuvos edukologijos (LEU) ir Vytauto Didžiojo (VDU) universitetų mokslininkai parengė ir pateikė Lietuvos švietimo bendruomenei svarstyti Pedagogų rengimo koncepcijos projektą. skaityti »

Sparčiai auga mokytis pasiryžusių suaugusiųjų gretos

Suaugusiųjų mokymas – iššūkis Lietuvai. Iki 2018 metų esame įsipareigoję pasiekti Europos sąjungos keliamus rodiklius – 8 proc. suaugusiųjų privalu įtraukti į neformalųjį ar tęstinį mokymąsi. skaityti »

IT studijuojanti lietuvė kraunasi lagaminus į NASA

Informatika ir merginos, IT specialistai ir aktyvus gyvenimo būdas – šiuos retai šalia linksniuojamus dalykus pavyko suderinti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentei Julijai Semenenko. skaityti »

VU psichologų straipsnis pelnė tarptautinį apdovanojimą

Filosofijos fakulteto organizacinės psichologijos tyrėjas dr. Jurgitą Lazauskaitę-Zabielskę, dr. Ievą Urbanavičiūtę ir dr. Dalią Bagdžiūnienę įvertino „Emerald“ leidykla. skaityti »

Matematikos egzaminas – mokslui ar gyvenimui?

Šiandien abiturientai laiko matematikos egzaminą, kurį nuo šiol, norint pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, būtina išlaikyti. skaityti »

Vilniaus universitetas rengs pirmąjį Lietuvoje alumnams skirtą festivalį

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10–12 d. surengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir ryškiausiomis mokslo naujovėmis. skaityti »

Šalies pedagogams – nemokama galimybė tobulėti

Šalies mokyklose prasidedant moksleivių atostogoms, mokytojai ir mokyklų vadovai kviečiami pasinaudoti unikalia galimybe tobulinti savo profesines kompetencijas – įgyti skaitmeninio raštingumo ir pokyčių valdymo įgūdžių, sužinoti apie naujausius mokymo metodus bei kūrybingą jų taikymą pamokose. skaityti »

Įvyko pirmasis LEU ir VDU darbo grupių dėl susijungimo susitikimas

Birželio 7 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) įvyko pirmasis LEU ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) darbo grupių dėl susijungimo susitikimas. Jame buvo aptartos universitetų jungimosi gairės ir veiksmų plano parengimo tvarka. skaityti »

Sukurtas nacionalinis atviros prieigos mokslo informacijos duomenų archyvas

Vilniaus universitetas kartu su partneriais sukūrė vieningą nacionalinį mokslinių tyrimų duomenų skaitmeninį archyvą (infrastruktūra ir paslaugos). skaityti »

VGTU rektoriumi antrai kadencijai perrinktas Alfonsas Daniūnas

Uždaro Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tarybos posėdžio metu slaptu balsavimu išrinktas universiteto rektorius. Antrai iš eilės penkerių metų kadencijai vienbalsiai perrinktas prof. dr. Alfonsas Daniūnas. skaityti »