VGTU studento darbas sulaukė tarptautinio pripažinimo

Publikuota: 2014 m. sausio 24 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto magistrantas studentas Donatas Cesiulis tarptautinėje architektūrinės grafikos parodoje–konkurse DRAWING OF THE YEAR, organizuotoje Aarhuso architektūros aukštojoje mokykloje (Danija) buvo apdovanotas trečiąja premija. Tarptautiniame konkurse dalyvavo net 172 dalyviai iš 32 pasaulio šalių. 

„Šį konkursą iniciavo vieni ryškiausių ir tarptautiniu mastu pripažinti Danijos architektų biuro Schmidt Hammer Lassen architektai kartu su Aarhuso architektūros aukštąja mokykla. Pasaulinio garso architektai Peter Salter, Peter Wilson ir Aarhuso architektūros aukštosios mokyklos rektorius Torben Nielsen atliko didelį darbą atrinkdami geriausius iš parodai pateiktų 172 darbų. Apie prizininkų darbus žiuri pateikė ir trumpą išvadą. Sprendimą Donato Cesiulio piešinį įvertinti trečiąja premija žiuri komisija grindė tuo, kad VGTU Architektūros fakulteto magistrantūros studijų statinių architektūros specializacijos studentas savo darbe pateikė „jautrią“ agrarinio miesto viziją“, – apie Donato Cesiulio laimėjimą pasakojo jį dalyvauti konkurse paskatinęs Dailės katedros vedėjas doc. dr. Audrius Novickas.

Vietoj automobilių eismo nulemtos urbanizacijos VGTU studentas pasiūlė miesto sodo ir neiššaukiančių architektūros objektų sampyną. Žiuri taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „pasakojimą“ apie harmoningą ir tvarią gyvenimo terpę VGTU studentas sukūrė pasitelkdamas itin taupų priemonių arsenalą – grafinės linijos raišką. Taip jis parodė, kad svarbūs dalykai gali būti išreiškiami paprastai ir lakoniškai.



Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »