VGTU studento darbas sulaukė tarptautinio pripažinimo

Publikuota: 2014 m. sausio 24 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto magistrantas studentas Donatas Cesiulis tarptautinėje architektūrinės grafikos parodoje–konkurse DRAWING OF THE YEAR, organizuotoje Aarhuso architektūros aukštojoje mokykloje (Danija) buvo apdovanotas trečiąja premija. Tarptautiniame konkurse dalyvavo net 172 dalyviai iš 32 pasaulio šalių. 

„Šį konkursą iniciavo vieni ryškiausių ir tarptautiniu mastu pripažinti Danijos architektų biuro Schmidt Hammer Lassen architektai kartu su Aarhuso architektūros aukštąja mokykla. Pasaulinio garso architektai Peter Salter, Peter Wilson ir Aarhuso architektūros aukštosios mokyklos rektorius Torben Nielsen atliko didelį darbą atrinkdami geriausius iš parodai pateiktų 172 darbų. Apie prizininkų darbus žiuri pateikė ir trumpą išvadą. Sprendimą Donato Cesiulio piešinį įvertinti trečiąja premija žiuri komisija grindė tuo, kad VGTU Architektūros fakulteto magistrantūros studijų statinių architektūros specializacijos studentas savo darbe pateikė „jautrią“ agrarinio miesto viziją“, – apie Donato Cesiulio laimėjimą pasakojo jį dalyvauti konkurse paskatinęs Dailės katedros vedėjas doc. dr. Audrius Novickas.

Vietoj automobilių eismo nulemtos urbanizacijos VGTU studentas pasiūlė miesto sodo ir neiššaukiančių architektūros objektų sampyną. Žiuri taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „pasakojimą“ apie harmoningą ir tvarią gyvenimo terpę VGTU studentas sukūrė pasitelkdamas itin taupų priemonių arsenalą – grafinės linijos raišką. Taip jis parodė, kad svarbūs dalykai gali būti išreiškiami paprastai ir lakoniškai.



Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »