VGTU studento darbas sulaukė tarptautinio pripažinimo

Publikuota: 2014 m. sausio 24 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto magistrantas studentas Donatas Cesiulis tarptautinėje architektūrinės grafikos parodoje–konkurse DRAWING OF THE YEAR, organizuotoje Aarhuso architektūros aukštojoje mokykloje (Danija) buvo apdovanotas trečiąja premija. Tarptautiniame konkurse dalyvavo net 172 dalyviai iš 32 pasaulio šalių. 

„Šį konkursą iniciavo vieni ryškiausių ir tarptautiniu mastu pripažinti Danijos architektų biuro Schmidt Hammer Lassen architektai kartu su Aarhuso architektūros aukštąja mokykla. Pasaulinio garso architektai Peter Salter, Peter Wilson ir Aarhuso architektūros aukštosios mokyklos rektorius Torben Nielsen atliko didelį darbą atrinkdami geriausius iš parodai pateiktų 172 darbų. Apie prizininkų darbus žiuri pateikė ir trumpą išvadą. Sprendimą Donato Cesiulio piešinį įvertinti trečiąja premija žiuri komisija grindė tuo, kad VGTU Architektūros fakulteto magistrantūros studijų statinių architektūros specializacijos studentas savo darbe pateikė „jautrią“ agrarinio miesto viziją“, – apie Donato Cesiulio laimėjimą pasakojo jį dalyvauti konkurse paskatinęs Dailės katedros vedėjas doc. dr. Audrius Novickas.

Vietoj automobilių eismo nulemtos urbanizacijos VGTU studentas pasiūlė miesto sodo ir neiššaukiančių architektūros objektų sampyną. Žiuri taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „pasakojimą“ apie harmoningą ir tvarią gyvenimo terpę VGTU studentas sukūrė pasitelkdamas itin taupų priemonių arsenalą – grafinės linijos raišką. Taip jis parodė, kad svarbūs dalykai gali būti išreiškiami paprastai ir lakoniškai.



Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »