VGTU studentų darbai vėl gaivina Vilniaus parkus ir skverus

Publikuota: 2014 m. spalio 10 d. penktadienis

Mažiau lankomiems Vilniaus parkams galima įkvėpti gyvybės, kad pėstieji sustotų net ir tose erdvėse, kurias dažnai praeina skubėdami. Tuo įsitikinę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų programos studentai, jau trečius metus organizuojantys kūrybinių intervencijų savaitę „priARTink“.

Praeiviams teigiamų emocijų suteikia K. Sirvydo skverą tyrimo objektu pasirinkusios studentės: „Prancūzparkiu“ neoficialiai vadinamame skvere jos įkurdino Eifelio bokštą ir dėžutę, iš kurios kiekvienas gali išsitraukti prancūzišką dienos citatą. Reformatų parke VGTU studentai pastatė portreto rėmą ir atkūrė žaidimo „Tetris“ fragmentą, taip kviesdami miestiečius užsukti ir nusifotografuoti. Rūdininkų skverą visi praeina neatsisukdami, tad kūrybinio veiksmo autorės sugalvojo praeivius ten užlaikyti, pristatydamos svajonių dėžutę „Dreambox“, ant kurios užrašius ar nupiešus norą, gaunamas patarimas, kaip jį įgyvendinti.

„Kūrybinės intervencijos atskleidžia miesto erdvių potencialą ir sukuria sąlygas draugiškam dialogui su praeiviais. Formuodamos naujas traukos vietas mieste, jos ne tik trumpam atgaivina miesto skverus, parkus, gatves, bet ir kelia klausimą apie šių erdvių vystymo galimybes. Šiandien tai galime stebėti ir Vilniuje – kūrybingos VGTU studentų idėjos miestą pavertė žaidimų laboratorija“, – sakė iniciatyvos kuratorė, miesto antropologė VGTU docentė dr. Jekaterina Lavrinec.

VGTU Miestų studijų paskaitų dalyviai, stebėdami ir analizuodami Vilniaus erdves, aiškinosi, kuo jos pasižymi ir ką jose veikia miestiečiai. Apibendrinę stebėjimo rezultatus, ieškojo kūrybingų ir žaismingų būdų, kaip pakeisti naudojimosi erdvėmis režimus, kaip įtraukti miestiečius į aktyvią veiklą ar paskatinti juos užsukti į rečiau lankomas miesto vietas.

VGTU studentai, susiskirstę į grupes, Vilniuje pristatė 20 intervencijų. Didžioji dalis kūrybinių intervencijų įgyvendintos miesto centro parkuose, skveruose, gatvėse, kitos – Šeškinėje, Antakalnyje, Užupyje. Studentų darbus galima pamatyti iki spalio 22 d. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »