VGTU studentų darbai vėl gaivina Vilniaus parkus ir skverus

Publikuota: 2014 m. spalio 10 d. penktadienis

Mažiau lankomiems Vilniaus parkams galima įkvėpti gyvybės, kad pėstieji sustotų net ir tose erdvėse, kurias dažnai praeina skubėdami. Tuo įsitikinę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų programos studentai, jau trečius metus organizuojantys kūrybinių intervencijų savaitę „priARTink“.

Praeiviams teigiamų emocijų suteikia K. Sirvydo skverą tyrimo objektu pasirinkusios studentės: „Prancūzparkiu“ neoficialiai vadinamame skvere jos įkurdino Eifelio bokštą ir dėžutę, iš kurios kiekvienas gali išsitraukti prancūzišką dienos citatą. Reformatų parke VGTU studentai pastatė portreto rėmą ir atkūrė žaidimo „Tetris“ fragmentą, taip kviesdami miestiečius užsukti ir nusifotografuoti. Rūdininkų skverą visi praeina neatsisukdami, tad kūrybinio veiksmo autorės sugalvojo praeivius ten užlaikyti, pristatydamos svajonių dėžutę „Dreambox“, ant kurios užrašius ar nupiešus norą, gaunamas patarimas, kaip jį įgyvendinti.

„Kūrybinės intervencijos atskleidžia miesto erdvių potencialą ir sukuria sąlygas draugiškam dialogui su praeiviais. Formuodamos naujas traukos vietas mieste, jos ne tik trumpam atgaivina miesto skverus, parkus, gatves, bet ir kelia klausimą apie šių erdvių vystymo galimybes. Šiandien tai galime stebėti ir Vilniuje – kūrybingos VGTU studentų idėjos miestą pavertė žaidimų laboratorija“, – sakė iniciatyvos kuratorė, miesto antropologė VGTU docentė dr. Jekaterina Lavrinec.

VGTU Miestų studijų paskaitų dalyviai, stebėdami ir analizuodami Vilniaus erdves, aiškinosi, kuo jos pasižymi ir ką jose veikia miestiečiai. Apibendrinę stebėjimo rezultatus, ieškojo kūrybingų ir žaismingų būdų, kaip pakeisti naudojimosi erdvėmis režimus, kaip įtraukti miestiečius į aktyvią veiklą ar paskatinti juos užsukti į rečiau lankomas miesto vietas.

VGTU studentai, susiskirstę į grupes, Vilniuje pristatė 20 intervencijų. Didžioji dalis kūrybinių intervencijų įgyvendintos miesto centro parkuose, skveruose, gatvėse, kitos – Šeškinėje, Antakalnyje, Užupyje. Studentų darbus galima pamatyti iki spalio 22 d. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »