VGTU studentų darbai vėl gaivina Vilniaus parkus ir skverus

Publikuota: 2014 m. spalio 10 d. penktadienis

Mažiau lankomiems Vilniaus parkams galima įkvėpti gyvybės, kad pėstieji sustotų net ir tose erdvėse, kurias dažnai praeina skubėdami. Tuo įsitikinę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų programos studentai, jau trečius metus organizuojantys kūrybinių intervencijų savaitę „priARTink“.

Praeiviams teigiamų emocijų suteikia K. Sirvydo skverą tyrimo objektu pasirinkusios studentės: „Prancūzparkiu“ neoficialiai vadinamame skvere jos įkurdino Eifelio bokštą ir dėžutę, iš kurios kiekvienas gali išsitraukti prancūzišką dienos citatą. Reformatų parke VGTU studentai pastatė portreto rėmą ir atkūrė žaidimo „Tetris“ fragmentą, taip kviesdami miestiečius užsukti ir nusifotografuoti. Rūdininkų skverą visi praeina neatsisukdami, tad kūrybinio veiksmo autorės sugalvojo praeivius ten užlaikyti, pristatydamos svajonių dėžutę „Dreambox“, ant kurios užrašius ar nupiešus norą, gaunamas patarimas, kaip jį įgyvendinti.

„Kūrybinės intervencijos atskleidžia miesto erdvių potencialą ir sukuria sąlygas draugiškam dialogui su praeiviais. Formuodamos naujas traukos vietas mieste, jos ne tik trumpam atgaivina miesto skverus, parkus, gatves, bet ir kelia klausimą apie šių erdvių vystymo galimybes. Šiandien tai galime stebėti ir Vilniuje – kūrybingos VGTU studentų idėjos miestą pavertė žaidimų laboratorija“, – sakė iniciatyvos kuratorė, miesto antropologė VGTU docentė dr. Jekaterina Lavrinec.

VGTU Miestų studijų paskaitų dalyviai, stebėdami ir analizuodami Vilniaus erdves, aiškinosi, kuo jos pasižymi ir ką jose veikia miestiečiai. Apibendrinę stebėjimo rezultatus, ieškojo kūrybingų ir žaismingų būdų, kaip pakeisti naudojimosi erdvėmis režimus, kaip įtraukti miestiečius į aktyvią veiklą ar paskatinti juos užsukti į rečiau lankomas miesto vietas.

VGTU studentai, susiskirstę į grupes, Vilniuje pristatė 20 intervencijų. Didžioji dalis kūrybinių intervencijų įgyvendintos miesto centro parkuose, skveruose, gatvėse, kitos – Šeškinėje, Antakalnyje, Užupyje. Studentų darbus galima pamatyti iki spalio 22 d. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »