VGTU studentų darbai vėl gaivina Vilniaus parkus ir skverus

Publikuota: 2014 m. spalio 10 d. penktadienis

Mažiau lankomiems Vilniaus parkams galima įkvėpti gyvybės, kad pėstieji sustotų net ir tose erdvėse, kurias dažnai praeina skubėdami. Tuo įsitikinę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų programos studentai, jau trečius metus organizuojantys kūrybinių intervencijų savaitę „priARTink“.

Praeiviams teigiamų emocijų suteikia K. Sirvydo skverą tyrimo objektu pasirinkusios studentės: „Prancūzparkiu“ neoficialiai vadinamame skvere jos įkurdino Eifelio bokštą ir dėžutę, iš kurios kiekvienas gali išsitraukti prancūzišką dienos citatą. Reformatų parke VGTU studentai pastatė portreto rėmą ir atkūrė žaidimo „Tetris“ fragmentą, taip kviesdami miestiečius užsukti ir nusifotografuoti. Rūdininkų skverą visi praeina neatsisukdami, tad kūrybinio veiksmo autorės sugalvojo praeivius ten užlaikyti, pristatydamos svajonių dėžutę „Dreambox“, ant kurios užrašius ar nupiešus norą, gaunamas patarimas, kaip jį įgyvendinti.

„Kūrybinės intervencijos atskleidžia miesto erdvių potencialą ir sukuria sąlygas draugiškam dialogui su praeiviais. Formuodamos naujas traukos vietas mieste, jos ne tik trumpam atgaivina miesto skverus, parkus, gatves, bet ir kelia klausimą apie šių erdvių vystymo galimybes. Šiandien tai galime stebėti ir Vilniuje – kūrybingos VGTU studentų idėjos miestą pavertė žaidimų laboratorija“, – sakė iniciatyvos kuratorė, miesto antropologė VGTU docentė dr. Jekaterina Lavrinec.

VGTU Miestų studijų paskaitų dalyviai, stebėdami ir analizuodami Vilniaus erdves, aiškinosi, kuo jos pasižymi ir ką jose veikia miestiečiai. Apibendrinę stebėjimo rezultatus, ieškojo kūrybingų ir žaismingų būdų, kaip pakeisti naudojimosi erdvėmis režimus, kaip įtraukti miestiečius į aktyvią veiklą ar paskatinti juos užsukti į rečiau lankomas miesto vietas.

VGTU studentai, susiskirstę į grupes, Vilniuje pristatė 20 intervencijų. Didžioji dalis kūrybinių intervencijų įgyvendintos miesto centro parkuose, skveruose, gatvėse, kitos – Šeškinėje, Antakalnyje, Užupyje. Studentų darbus galima pamatyti iki spalio 22 d. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »