VGTU su Rygos universitetu pasirašė dvi jungtinių studijų programų sutartis

Publikuota: 2014 m. kovo 25 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos ir Rygos technikos universitetų prorektoriai Romualdas Kliukas ir Uldis Sukovskis kovo 17 d. pasirašė sutartis, kuriomis remiantis universitetuose bus įsteigtos dvi jungtinės magistrantūros studijų programos. Bendrai organizuojamos studijų programos vadinsis „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ ir „Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“.

„Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“ – dviejų universitetų, tačiau trijų fakultetų organizuojama studijų programa. Ją parengė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos inžinerijos ir Statybos fakultetai bei Rygos technikos universiteto Statybos fakultetas.

Studijų programą „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ sukūrė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Geodezijos ir kadastro katedra ir Rygos technikos universiteto Statybos fakulteto Geomatikos katedra.

„Susitarimą steigti bendras studijų programas galima laikyti ilgo darbo rezultatu. Tokio sudėtingumo sutartis, kuriose aptarti visi studijų, finansų, studentų priėmimo, jų monitoringo, kiti klausimai, rengėme pirmą kartą“, - sakė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas prof. dr. Donatas Čygas.

Abiejų studijų programų studijos truks po 1,5 m. Vieną semestrą studentai turėtų studijuoti VGTU, kitą – Rygos technikos universitete, trečiasis semestras būtų padalintas tarp dviejų šalių ir skirtas baigiamojo darbo rašymui. Studijos vyks anglų kalba.

„Universitete užsienio kalba vykdomos studijos suteikia galimybę pasikviesti studijuoti ne tik institucijų partnerių, bet ir viso pasaulio šalių studentus“, – D. Čygas.

Kai Lietuvos ir Latvijos ekspertinės studijų programas vertinančios institucijos patvirtins naujai sukurtas studijų programas, į jas bus priimami aukštos kvalifikacijos ir motyvuoti studentai, baigę pirmosios pakopos universitetines studijas ir įgiję ne žemesnį kaip profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį, jam prilygstantį išsilavinimą. Tarp sąlygų numatyta, jog stojantieji privalo turėti tam tikrą medžiagų mechanikos, statybinės mechanikos, matematikos, fizikos ir kitų dalykų kreditų skaičių.

„Suvieniję turimą patirtį, mes galime studentams pasiūlyti neįkainojamų žinių ir paversti juos aukštai vertinamais profesionalais“, – sakė D. Čygas.

„Universitetui garbė turėti programų, vykdomų su kitais užsienio universitetais. Tai liudija, kad kalbos apie tarptautinę partnerystę bei reikšmę turi pagrindą. Ilgainiui galėsime pasidžiaugti ir studijuojančiųjų galimybėmis: šių studijų programų absolventai galės dirbti ne tik gimtosiose šalyse, bet ir lengviau įsitvirtins tarptautinėse kompanijose“, – sakė Užsienio ryšių direkcijos direktorė Aušra Pelėdienė.

VGTU su Rygos technikos universitetu 2011 m. yra įsteigusi dvigubo laipsnio magistro studijų programą „Aplinkos apsaugos vadyba ir švarioji gamyba“.  

VGTU šios jungtinių studijų programų sutartys ne pirmosios: universitetas turi sutartis su Baltarusijos technologijos ir Kaliningrado technikos universitetais.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kauno mokslininkai kuria inovatyvias technologijas senyvų žmonių stebėsenai

„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. skaityti »

Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. skaityti »

LEU kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse „The Implementation of Inclusive Education in School“. skaityti »

VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. skaityti »

Pripažinimą pelnęs jaunasis mokslininkas V. Šadauskas: „Kiekvienas tyrimas turi turėti praktinę naudą“

Baigiantis kalendoriniams metams Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) išrinko geriausius magistro darbus. skaityti »

Išsirinkite mokyklą interaktyviajame Vilniaus mokyklų žemėlapyje

Nuo šiol išsirinkti mokyklą sostinės mokiniams ir jų tėvams bus daug paprasčiau – sukurtas interaktyvusis sostinės mokyklų žemėlapis. skaityti »

Pradedami specialiai viešajam sektoriui sukurti virtualūs mokymai

Jau šį mėnesį bus pristatyti mokslininkų sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis bus prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui. skaityti »

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos. skaityti »

Mokslininkas paaiškino, kodėl sunku išmokti lietuvių kalbą

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausių pasaulyje. skaityti »

Mokyklos dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

Šiemet, prieš baigdami mokslo metus, bendrojo ugdymo mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai galės dalyvauti Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. skaityti »