VGTU su Rygos universitetu pasirašė dvi jungtinių studijų programų sutartis

Publikuota: 2014 m. kovo 25 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos ir Rygos technikos universitetų prorektoriai Romualdas Kliukas ir Uldis Sukovskis kovo 17 d. pasirašė sutartis, kuriomis remiantis universitetuose bus įsteigtos dvi jungtinės magistrantūros studijų programos. Bendrai organizuojamos studijų programos vadinsis „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ ir „Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“.

„Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“ – dviejų universitetų, tačiau trijų fakultetų organizuojama studijų programa. Ją parengė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos inžinerijos ir Statybos fakultetai bei Rygos technikos universiteto Statybos fakultetas.

Studijų programą „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ sukūrė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Geodezijos ir kadastro katedra ir Rygos technikos universiteto Statybos fakulteto Geomatikos katedra.

„Susitarimą steigti bendras studijų programas galima laikyti ilgo darbo rezultatu. Tokio sudėtingumo sutartis, kuriose aptarti visi studijų, finansų, studentų priėmimo, jų monitoringo, kiti klausimai, rengėme pirmą kartą“, - sakė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas prof. dr. Donatas Čygas.

Abiejų studijų programų studijos truks po 1,5 m. Vieną semestrą studentai turėtų studijuoti VGTU, kitą – Rygos technikos universitete, trečiasis semestras būtų padalintas tarp dviejų šalių ir skirtas baigiamojo darbo rašymui. Studijos vyks anglų kalba.

„Universitete užsienio kalba vykdomos studijos suteikia galimybę pasikviesti studijuoti ne tik institucijų partnerių, bet ir viso pasaulio šalių studentus“, – D. Čygas.

Kai Lietuvos ir Latvijos ekspertinės studijų programas vertinančios institucijos patvirtins naujai sukurtas studijų programas, į jas bus priimami aukštos kvalifikacijos ir motyvuoti studentai, baigę pirmosios pakopos universitetines studijas ir įgiję ne žemesnį kaip profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį, jam prilygstantį išsilavinimą. Tarp sąlygų numatyta, jog stojantieji privalo turėti tam tikrą medžiagų mechanikos, statybinės mechanikos, matematikos, fizikos ir kitų dalykų kreditų skaičių.

„Suvieniję turimą patirtį, mes galime studentams pasiūlyti neįkainojamų žinių ir paversti juos aukštai vertinamais profesionalais“, – sakė D. Čygas.

„Universitetui garbė turėti programų, vykdomų su kitais užsienio universitetais. Tai liudija, kad kalbos apie tarptautinę partnerystę bei reikšmę turi pagrindą. Ilgainiui galėsime pasidžiaugti ir studijuojančiųjų galimybėmis: šių studijų programų absolventai galės dirbti ne tik gimtosiose šalyse, bet ir lengviau įsitvirtins tarptautinėse kompanijose“, – sakė Užsienio ryšių direkcijos direktorė Aušra Pelėdienė.

VGTU su Rygos technikos universitetu 2011 m. yra įsteigusi dvigubo laipsnio magistro studijų programą „Aplinkos apsaugos vadyba ir švarioji gamyba“.  

VGTU šios jungtinių studijų programų sutartys ne pirmosios: universitetas turi sutartis su Baltarusijos technologijos ir Kaliningrado technikos universitetais.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »