VGTU su Rygos universitetu pasirašė dvi jungtinių studijų programų sutartis

Publikuota: 2014 m. kovo 25 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos ir Rygos technikos universitetų prorektoriai Romualdas Kliukas ir Uldis Sukovskis kovo 17 d. pasirašė sutartis, kuriomis remiantis universitetuose bus įsteigtos dvi jungtinės magistrantūros studijų programos. Bendrai organizuojamos studijų programos vadinsis „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ ir „Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“.

„Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“ – dviejų universitetų, tačiau trijų fakultetų organizuojama studijų programa. Ją parengė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos inžinerijos ir Statybos fakultetai bei Rygos technikos universiteto Statybos fakultetas.

Studijų programą „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ sukūrė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Geodezijos ir kadastro katedra ir Rygos technikos universiteto Statybos fakulteto Geomatikos katedra.

„Susitarimą steigti bendras studijų programas galima laikyti ilgo darbo rezultatu. Tokio sudėtingumo sutartis, kuriose aptarti visi studijų, finansų, studentų priėmimo, jų monitoringo, kiti klausimai, rengėme pirmą kartą“, - sakė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas prof. dr. Donatas Čygas.

Abiejų studijų programų studijos truks po 1,5 m. Vieną semestrą studentai turėtų studijuoti VGTU, kitą – Rygos technikos universitete, trečiasis semestras būtų padalintas tarp dviejų šalių ir skirtas baigiamojo darbo rašymui. Studijos vyks anglų kalba.

„Universitete užsienio kalba vykdomos studijos suteikia galimybę pasikviesti studijuoti ne tik institucijų partnerių, bet ir viso pasaulio šalių studentus“, – D. Čygas.

Kai Lietuvos ir Latvijos ekspertinės studijų programas vertinančios institucijos patvirtins naujai sukurtas studijų programas, į jas bus priimami aukštos kvalifikacijos ir motyvuoti studentai, baigę pirmosios pakopos universitetines studijas ir įgiję ne žemesnį kaip profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį, jam prilygstantį išsilavinimą. Tarp sąlygų numatyta, jog stojantieji privalo turėti tam tikrą medžiagų mechanikos, statybinės mechanikos, matematikos, fizikos ir kitų dalykų kreditų skaičių.

„Suvieniję turimą patirtį, mes galime studentams pasiūlyti neįkainojamų žinių ir paversti juos aukštai vertinamais profesionalais“, – sakė D. Čygas.

„Universitetui garbė turėti programų, vykdomų su kitais užsienio universitetais. Tai liudija, kad kalbos apie tarptautinę partnerystę bei reikšmę turi pagrindą. Ilgainiui galėsime pasidžiaugti ir studijuojančiųjų galimybėmis: šių studijų programų absolventai galės dirbti ne tik gimtosiose šalyse, bet ir lengviau įsitvirtins tarptautinėse kompanijose“, – sakė Užsienio ryšių direkcijos direktorė Aušra Pelėdienė.

VGTU su Rygos technikos universitetu 2011 m. yra įsteigusi dvigubo laipsnio magistro studijų programą „Aplinkos apsaugos vadyba ir švarioji gamyba“.  

VGTU šios jungtinių studijų programų sutartys ne pirmosios: universitetas turi sutartis su Baltarusijos technologijos ir Kaliningrado technikos universitetais.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU – antras Lietuvoje pagal europinio lygio studijų programų skaičių

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame Lietuvos universitetų studijų krypčių vertinime Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau išlaikė lyderiaujančias pozicijas. skaityti »

Aplinkos ministerijoje apdovanoti sumaniausi moksleiviai

Aplinkos ministerijoje vakar buvo apdovanoti darbščiausi ir sumaniausi moksleiviai iš visos Lietuvos – ekodizaino konkurso „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“ nugalėtojai. skaityti »

Šalies aukštųjų mokyklų dalykiniame reitinge – Vilniaus universiteto lyderystė

Trečiąkart žurnalo „Reitingai” pristatytame dalykiniame reitinge Vilniaus universitetas (VU) įvertintas kaip geriausias 31 bakalauro ir 32 magistrantūros studijų kryptyse, o dar vienoje – vienintelis tos magistro studijų krypties studijas vykdantis universitetas. skaityti »

Helsinkio hakatone rytdienos inovacijas kūrė „GIFTed.COMM“ studentai

1500 geriausių programuotojų, dizainerių, inžinierių ir entreprenerių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių metų pabaigoje rinkosi į didžiausią Europoje hakatoną (angl. hackathon) „Junction 2016“, vykusį Suomijos sostinėje Helsinkyje. skaityti »

Profesinis mokymas: kas trukdo įgauti pagreitį?

Lietuvoje jau kuris laikas formuojasi nauja tendencija, kad į profesines mokyklas stoja vis daugiau žmonių, baigusių universitetus. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidento Roberto Dargio, tai rodo, kad mūsų švietimo sistemoje naudojami resursai prasilenkia. skaityti »

Lietuvos mokslininkų atradimą pripažino pasaulio mokslo elitas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų komanda dirbo ieškodama efektyvesnių būdų išgauti energiją iš biomasės – žemės ūkio ar maisto atliekų, nuotekų, panaudotų aliejų, be tikslo supūvančių augalų, taip pat ir biologinės kilmės terpių. skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui įteiktas Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimas

Gruodžio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimą. skaityti »

Didžiosios Britanijos mokslininkai tyrė „lietuviškumą“ studentų tekstuose

Mokslininkai iš Lankasterio universiteto (Jungtinė Karalystė) Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vykdė „pilotinį“ tyrimą, skirtą atskleisti lietuvių nacionalinio identiteto subtilybes studentų pateiktuose darbuose. skaityti »

Vilniaus universitete – bendros pastangos gerinti sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) nuosekliai dirba siekdamas sukurti tinkamas studijų sąlygas visiems savo studentams. skaityti »

Įsteigta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų asociacija

Gruodžio 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete susirinko vieni žymiausių universiteto absolventų, kurie tapo savo Alma Mater alumnų asociacijos steigėjais. skaityti »