VGTU su Rygos universitetu pasirašė dvi jungtinių studijų programų sutartis

Publikuota: 2014 m. kovo 25 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos ir Rygos technikos universitetų prorektoriai Romualdas Kliukas ir Uldis Sukovskis kovo 17 d. pasirašė sutartis, kuriomis remiantis universitetuose bus įsteigtos dvi jungtinės magistrantūros studijų programos. Bendrai organizuojamos studijų programos vadinsis „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ ir „Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“.

„Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“ – dviejų universitetų, tačiau trijų fakultetų organizuojama studijų programa. Ją parengė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos inžinerijos ir Statybos fakultetai bei Rygos technikos universiteto Statybos fakultetas.

Studijų programą „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ sukūrė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Geodezijos ir kadastro katedra ir Rygos technikos universiteto Statybos fakulteto Geomatikos katedra.

„Susitarimą steigti bendras studijų programas galima laikyti ilgo darbo rezultatu. Tokio sudėtingumo sutartis, kuriose aptarti visi studijų, finansų, studentų priėmimo, jų monitoringo, kiti klausimai, rengėme pirmą kartą“, - sakė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas prof. dr. Donatas Čygas.

Abiejų studijų programų studijos truks po 1,5 m. Vieną semestrą studentai turėtų studijuoti VGTU, kitą – Rygos technikos universitete, trečiasis semestras būtų padalintas tarp dviejų šalių ir skirtas baigiamojo darbo rašymui. Studijos vyks anglų kalba.

„Universitete užsienio kalba vykdomos studijos suteikia galimybę pasikviesti studijuoti ne tik institucijų partnerių, bet ir viso pasaulio šalių studentus“, – D. Čygas.

Kai Lietuvos ir Latvijos ekspertinės studijų programas vertinančios institucijos patvirtins naujai sukurtas studijų programas, į jas bus priimami aukštos kvalifikacijos ir motyvuoti studentai, baigę pirmosios pakopos universitetines studijas ir įgiję ne žemesnį kaip profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį, jam prilygstantį išsilavinimą. Tarp sąlygų numatyta, jog stojantieji privalo turėti tam tikrą medžiagų mechanikos, statybinės mechanikos, matematikos, fizikos ir kitų dalykų kreditų skaičių.

„Suvieniję turimą patirtį, mes galime studentams pasiūlyti neįkainojamų žinių ir paversti juos aukštai vertinamais profesionalais“, – sakė D. Čygas.

„Universitetui garbė turėti programų, vykdomų su kitais užsienio universitetais. Tai liudija, kad kalbos apie tarptautinę partnerystę bei reikšmę turi pagrindą. Ilgainiui galėsime pasidžiaugti ir studijuojančiųjų galimybėmis: šių studijų programų absolventai galės dirbti ne tik gimtosiose šalyse, bet ir lengviau įsitvirtins tarptautinėse kompanijose“, – sakė Užsienio ryšių direkcijos direktorė Aušra Pelėdienė.

VGTU su Rygos technikos universitetu 2011 m. yra įsteigusi dvigubo laipsnio magistro studijų programą „Aplinkos apsaugos vadyba ir švarioji gamyba“.  

VGTU šios jungtinių studijų programų sutartys ne pirmosios: universitetas turi sutartis su Baltarusijos technologijos ir Kaliningrado technikos universitetais.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »