VGTU su Rygos universitetu pasirašė dvi jungtinių studijų programų sutartis

Publikuota: 2014 m. kovo 25 d. antradienis

Vilniaus Gedimino technikos ir Rygos technikos universitetų prorektoriai Romualdas Kliukas ir Uldis Sukovskis kovo 17 d. pasirašė sutartis, kuriomis remiantis universitetuose bus įsteigtos dvi jungtinės magistrantūros studijų programos. Bendrai organizuojamos studijų programos vadinsis „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ ir „Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“.

„Inovatyvi kelių ir tiltų inžinerija“ – dviejų universitetų, tačiau trijų fakultetų organizuojama studijų programa. Ją parengė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos inžinerijos ir Statybos fakultetai bei Rygos technikos universiteto Statybos fakultetas.

Studijų programą „Inovatyvūs sprendimai geomatikoje“ sukūrė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Geodezijos ir kadastro katedra ir Rygos technikos universiteto Statybos fakulteto Geomatikos katedra.

„Susitarimą steigti bendras studijų programas galima laikyti ilgo darbo rezultatu. Tokio sudėtingumo sutartis, kuriose aptarti visi studijų, finansų, studentų priėmimo, jų monitoringo, kiti klausimai, rengėme pirmą kartą“, - sakė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas prof. dr. Donatas Čygas.

Abiejų studijų programų studijos truks po 1,5 m. Vieną semestrą studentai turėtų studijuoti VGTU, kitą – Rygos technikos universitete, trečiasis semestras būtų padalintas tarp dviejų šalių ir skirtas baigiamojo darbo rašymui. Studijos vyks anglų kalba.

„Universitete užsienio kalba vykdomos studijos suteikia galimybę pasikviesti studijuoti ne tik institucijų partnerių, bet ir viso pasaulio šalių studentus“, – D. Čygas.

Kai Lietuvos ir Latvijos ekspertinės studijų programas vertinančios institucijos patvirtins naujai sukurtas studijų programas, į jas bus priimami aukštos kvalifikacijos ir motyvuoti studentai, baigę pirmosios pakopos universitetines studijas ir įgiję ne žemesnį kaip profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį, jam prilygstantį išsilavinimą. Tarp sąlygų numatyta, jog stojantieji privalo turėti tam tikrą medžiagų mechanikos, statybinės mechanikos, matematikos, fizikos ir kitų dalykų kreditų skaičių.

„Suvieniję turimą patirtį, mes galime studentams pasiūlyti neįkainojamų žinių ir paversti juos aukštai vertinamais profesionalais“, – sakė D. Čygas.

„Universitetui garbė turėti programų, vykdomų su kitais užsienio universitetais. Tai liudija, kad kalbos apie tarptautinę partnerystę bei reikšmę turi pagrindą. Ilgainiui galėsime pasidžiaugti ir studijuojančiųjų galimybėmis: šių studijų programų absolventai galės dirbti ne tik gimtosiose šalyse, bet ir lengviau įsitvirtins tarptautinėse kompanijose“, – sakė Užsienio ryšių direkcijos direktorė Aušra Pelėdienė.

VGTU su Rygos technikos universitetu 2011 m. yra įsteigusi dvigubo laipsnio magistro studijų programą „Aplinkos apsaugos vadyba ir švarioji gamyba“.  

VGTU šios jungtinių studijų programų sutartys ne pirmosios: universitetas turi sutartis su Baltarusijos technologijos ir Kaliningrado technikos universitetais.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »