VGTU vyko pirmasis šiais mokslo metais verslo forumas „Doing Business in“

Publikuota: 2012 m. lapkričio 17 d. šeštadienis

Lapkričio 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau VGTU) vyko pirmasis šiais mokslo metais verslo forumo „Doing Business in“ susitikimas – diskusija.

Šį kartą buvo pasirinkta tęstinė diskusijų kryptis – visus 2012 – 2013 mokslo metus bus nagrinėjamos keturių pagrindinių vadybos funkcijų (planavimo, organizavimo, valdymo ir kontrolės) temos, vyks įvairiapusiškas šių funkcijų aptarimas su studentų pasirinktais įdomiais, patyrusiais pašnekovais – praktikais. Šių metų verslo forumui suteiktas „Doing business: 4 Management Pillars“ pavadinimas.

Lapkričio 8 d. vykusiame susitikime – diskusijoje savo mintimis apie naujų verslo idėjų generavimą, verslo vystymą pradinėje jo stadijoje su studentais dalinosi Daumantas Mikučionis, pirmojo lietuviško nemokamo dienraščio „15min“ įkūrėjas, Lietuvoje gerai žinomo „Coffee Inn“ kavinių tinklo akcininkas bei valdybos pirmininkas.

„Naujas verslas visada prasideda nuo idėjos, tačiau net ir pačias geriausias idėjas paversti sėkmingais verslais nėra taip paprasta. Būtent todėl idėjų ore sklando daug, o verslininkų visuomenėje – tik maža dalis“ – mintimis dalinosi renginio svečias D.Mikučionis, pirmąjį verslą sukūręs būdamas 29–erių.

Pasak jo, ne visi verslo projektai buvo tokie sėkmingi, kaip „15min“ ar „Coffee Inn“, būta ir tokių, kurie nepasitvirtino ir buvo nuostolingi. Tačiau bet kokiu atveju, kurti verslą savo šalyje, savo aplinkoje yra daug lengviau, nei užsienyje, todėl pradėti vystyti verslą tikrai verta Lietuvoje.

„Mokslo ir verslo partnerystė – tai pamatas, formuojant visapusiškus studentų gebėjimus. Mūsų socialinių partnerių aktyvus dalyvavimas Verslo vadybos fakulteto veikloje praturtina studentų supratimą apie šiandienos verslo realijas, susitikimai su verslo atstovais skatina studentus gilinti akademines žinias, kurias vėliau, tikiu, jie sėkmingai pritaikys praktikoje,“ – pažymėjo VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Jelena Stankevičienė.

VGTU Verslo vadybos fakultete vykdomi keli verslumo skatinimo projektai, vienas iš jų – „Doing Business in“, kurį jau trečius metus iš eilės kartu vykdo VGTU Verslo vadybos fakultetas ir fakulteto Studentų atstovybė. „Doing Business in“ – tai susitikimų ir diskusijų ciklas, kurio metu patyrę lektoriai bei verslo atstovai dalinasi savo įžvalgomis apie pasaulio šalių verslo kultūrą, verslumo subtilybes, ekonomiką, verslo ir rinkos išskirtinumą, verslo plėtros galimybes.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »