VGTU vyko pirmasis šiais mokslo metais verslo forumas „Doing Business in“

Publikuota: 2012 m. lapkričio 17 d. šeštadienis

Lapkričio 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau VGTU) vyko pirmasis šiais mokslo metais verslo forumo „Doing Business in“ susitikimas – diskusija.

Šį kartą buvo pasirinkta tęstinė diskusijų kryptis – visus 2012 – 2013 mokslo metus bus nagrinėjamos keturių pagrindinių vadybos funkcijų (planavimo, organizavimo, valdymo ir kontrolės) temos, vyks įvairiapusiškas šių funkcijų aptarimas su studentų pasirinktais įdomiais, patyrusiais pašnekovais – praktikais. Šių metų verslo forumui suteiktas „Doing business: 4 Management Pillars“ pavadinimas.

Lapkričio 8 d. vykusiame susitikime – diskusijoje savo mintimis apie naujų verslo idėjų generavimą, verslo vystymą pradinėje jo stadijoje su studentais dalinosi Daumantas Mikučionis, pirmojo lietuviško nemokamo dienraščio „15min“ įkūrėjas, Lietuvoje gerai žinomo „Coffee Inn“ kavinių tinklo akcininkas bei valdybos pirmininkas.

„Naujas verslas visada prasideda nuo idėjos, tačiau net ir pačias geriausias idėjas paversti sėkmingais verslais nėra taip paprasta. Būtent todėl idėjų ore sklando daug, o verslininkų visuomenėje – tik maža dalis“ – mintimis dalinosi renginio svečias D.Mikučionis, pirmąjį verslą sukūręs būdamas 29–erių.

Pasak jo, ne visi verslo projektai buvo tokie sėkmingi, kaip „15min“ ar „Coffee Inn“, būta ir tokių, kurie nepasitvirtino ir buvo nuostolingi. Tačiau bet kokiu atveju, kurti verslą savo šalyje, savo aplinkoje yra daug lengviau, nei užsienyje, todėl pradėti vystyti verslą tikrai verta Lietuvoje.

„Mokslo ir verslo partnerystė – tai pamatas, formuojant visapusiškus studentų gebėjimus. Mūsų socialinių partnerių aktyvus dalyvavimas Verslo vadybos fakulteto veikloje praturtina studentų supratimą apie šiandienos verslo realijas, susitikimai su verslo atstovais skatina studentus gilinti akademines žinias, kurias vėliau, tikiu, jie sėkmingai pritaikys praktikoje,“ – pažymėjo VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Jelena Stankevičienė.

VGTU Verslo vadybos fakultete vykdomi keli verslumo skatinimo projektai, vienas iš jų – „Doing Business in“, kurį jau trečius metus iš eilės kartu vykdo VGTU Verslo vadybos fakultetas ir fakulteto Studentų atstovybė. „Doing Business in“ – tai susitikimų ir diskusijų ciklas, kurio metu patyrę lektoriai bei verslo atstovai dalinasi savo įžvalgomis apie pasaulio šalių verslo kultūrą, verslumo subtilybes, ekonomiką, verslo ir rinkos išskirtinumą, verslo plėtros galimybes.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »