VGTU vyko pirmasis šiais mokslo metais verslo forumas „Doing Business in“

Publikuota: 2012 m. lapkričio 17 d. šeštadienis

Lapkričio 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau VGTU) vyko pirmasis šiais mokslo metais verslo forumo „Doing Business in“ susitikimas – diskusija.

Šį kartą buvo pasirinkta tęstinė diskusijų kryptis – visus 2012 – 2013 mokslo metus bus nagrinėjamos keturių pagrindinių vadybos funkcijų (planavimo, organizavimo, valdymo ir kontrolės) temos, vyks įvairiapusiškas šių funkcijų aptarimas su studentų pasirinktais įdomiais, patyrusiais pašnekovais – praktikais. Šių metų verslo forumui suteiktas „Doing business: 4 Management Pillars“ pavadinimas.

Lapkričio 8 d. vykusiame susitikime – diskusijoje savo mintimis apie naujų verslo idėjų generavimą, verslo vystymą pradinėje jo stadijoje su studentais dalinosi Daumantas Mikučionis, pirmojo lietuviško nemokamo dienraščio „15min“ įkūrėjas, Lietuvoje gerai žinomo „Coffee Inn“ kavinių tinklo akcininkas bei valdybos pirmininkas.

„Naujas verslas visada prasideda nuo idėjos, tačiau net ir pačias geriausias idėjas paversti sėkmingais verslais nėra taip paprasta. Būtent todėl idėjų ore sklando daug, o verslininkų visuomenėje – tik maža dalis“ – mintimis dalinosi renginio svečias D.Mikučionis, pirmąjį verslą sukūręs būdamas 29–erių.

Pasak jo, ne visi verslo projektai buvo tokie sėkmingi, kaip „15min“ ar „Coffee Inn“, būta ir tokių, kurie nepasitvirtino ir buvo nuostolingi. Tačiau bet kokiu atveju, kurti verslą savo šalyje, savo aplinkoje yra daug lengviau, nei užsienyje, todėl pradėti vystyti verslą tikrai verta Lietuvoje.

„Mokslo ir verslo partnerystė – tai pamatas, formuojant visapusiškus studentų gebėjimus. Mūsų socialinių partnerių aktyvus dalyvavimas Verslo vadybos fakulteto veikloje praturtina studentų supratimą apie šiandienos verslo realijas, susitikimai su verslo atstovais skatina studentus gilinti akademines žinias, kurias vėliau, tikiu, jie sėkmingai pritaikys praktikoje,“ – pažymėjo VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Jelena Stankevičienė.

VGTU Verslo vadybos fakultete vykdomi keli verslumo skatinimo projektai, vienas iš jų – „Doing Business in“, kurį jau trečius metus iš eilės kartu vykdo VGTU Verslo vadybos fakultetas ir fakulteto Studentų atstovybė. „Doing Business in“ – tai susitikimų ir diskusijų ciklas, kurio metu patyrę lektoriai bei verslo atstovai dalinasi savo įžvalgomis apie pasaulio šalių verslo kultūrą, verslumo subtilybes, ekonomiką, verslo ir rinkos išskirtinumą, verslo plėtros galimybes.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »