VGTU vyko pirmasis šiais mokslo metais verslo forumas „Doing Business in“

Publikuota: 2012 m. lapkričio 17 d. šeštadienis

Lapkričio 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (toliau VGTU) vyko pirmasis šiais mokslo metais verslo forumo „Doing Business in“ susitikimas – diskusija.

Šį kartą buvo pasirinkta tęstinė diskusijų kryptis – visus 2012 – 2013 mokslo metus bus nagrinėjamos keturių pagrindinių vadybos funkcijų (planavimo, organizavimo, valdymo ir kontrolės) temos, vyks įvairiapusiškas šių funkcijų aptarimas su studentų pasirinktais įdomiais, patyrusiais pašnekovais – praktikais. Šių metų verslo forumui suteiktas „Doing business: 4 Management Pillars“ pavadinimas.

Lapkričio 8 d. vykusiame susitikime – diskusijoje savo mintimis apie naujų verslo idėjų generavimą, verslo vystymą pradinėje jo stadijoje su studentais dalinosi Daumantas Mikučionis, pirmojo lietuviško nemokamo dienraščio „15min“ įkūrėjas, Lietuvoje gerai žinomo „Coffee Inn“ kavinių tinklo akcininkas bei valdybos pirmininkas.

„Naujas verslas visada prasideda nuo idėjos, tačiau net ir pačias geriausias idėjas paversti sėkmingais verslais nėra taip paprasta. Būtent todėl idėjų ore sklando daug, o verslininkų visuomenėje – tik maža dalis“ – mintimis dalinosi renginio svečias D.Mikučionis, pirmąjį verslą sukūręs būdamas 29–erių.

Pasak jo, ne visi verslo projektai buvo tokie sėkmingi, kaip „15min“ ar „Coffee Inn“, būta ir tokių, kurie nepasitvirtino ir buvo nuostolingi. Tačiau bet kokiu atveju, kurti verslą savo šalyje, savo aplinkoje yra daug lengviau, nei užsienyje, todėl pradėti vystyti verslą tikrai verta Lietuvoje.

„Mokslo ir verslo partnerystė – tai pamatas, formuojant visapusiškus studentų gebėjimus. Mūsų socialinių partnerių aktyvus dalyvavimas Verslo vadybos fakulteto veikloje praturtina studentų supratimą apie šiandienos verslo realijas, susitikimai su verslo atstovais skatina studentus gilinti akademines žinias, kurias vėliau, tikiu, jie sėkmingai pritaikys praktikoje,“ – pažymėjo VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Jelena Stankevičienė.

VGTU Verslo vadybos fakultete vykdomi keli verslumo skatinimo projektai, vienas iš jų – „Doing Business in“, kurį jau trečius metus iš eilės kartu vykdo VGTU Verslo vadybos fakultetas ir fakulteto Studentų atstovybė. „Doing Business in“ – tai susitikimų ir diskusijų ciklas, kurio metu patyrę lektoriai bei verslo atstovai dalinasi savo įžvalgomis apie pasaulio šalių verslo kultūrą, verslumo subtilybes, ekonomiką, verslo ir rinkos išskirtinumą, verslo plėtros galimybes.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »