VU TVM teiks rekomendacijas Lietuvos kapitalo rinkos konkurencingumui didinti

Publikuota: 2012 m. spalio 18 d. ketvirtadienis

Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) dėstytojai ir mokslininkai pradėjo šalies kapitalo rinkai ir visai visuomenei svarbų projektą – „Investicijų pritraukimo į Lietuvos kapitalo rinką“ mokslinį tyrimą, kurio tikslas – potencialiems investuotojams, bendrovių vadovams, verslo bendruomenei, valstybės institucijų sprendimų priėmėjams pateikti kapitalo rinkos analizę bei rekomendacijas, kaip skatinti šios rinkos plėtrą bei didinti konkurencingumą.

VU TVM tyrimu bus siekiama nustatyti veiksnius, kurie lemia kapitalo rinkos patrauklumą ir konkurencingumą tiek vietiniams, kiek užsienio investuotojams, bus analizuojama bendrovių, kurių vertybiniais popieriais prekiaujama ar rengiamasi prekiauti vertybinių popierių biržoje, patirtis ir lūkesčiai. Taip pat Lietuvos ir užsienio šalių patirtis sėkmingai pritraukiant portfelines investicijas bei efektyviai panaudojant informacines technologijas.

Projektui pasibaigus mokslininkai suformuluos ir pateiks ekonominių, organizacinių pasiūlymų kompleksą, kurių įgyvendinimas finansų sektoriuje padidins investavimo Lietuvoje patrauklumą.

„Kapitalo rinka yra viena iš svarbiausių priemonių pritraukiant finansinius išteklius į privatųjį ir viešąjį sektorius. Lietuvos verslo finansavimas šalyje turimomis lėšomis užtikrina finansinės sistemos subalansuotumą ir stabilumą, mažina priklausomybę nuo bankinio sektoriaus ir skatina ūkio augimą bei darbo vietų kūrimą, – sako VU TVM prof. dr. Arvydas Paškevičius. – Tarkim, JAV du trečdaliai pinigų į verslą ateina iš kapitalo rinkos, Europoje – trečdalis, o Lietuvoje šiuo būdu į verslą pritraukiama vis dar labai maža dalis pinigų.“

Pasak prof. dr. A. Paškevičiaus, tai ypač ryšku krizės laikotarpiu – pastaraisiais metais užfiksuotas tik vienas kiek didesnis pinigų pritraukimas iš kapitalo rinkos, nors verslui skolintis iš bankų buvo gerokai sunkiau, bankai labai sugriežtinę paskolų gavimo sąlygas.

NASDAQ OMX Baltijos rinkos vadovė Arminta Saladžienė teigia, kad kapitalo rinkos plėtra turėtų būti suinteresuoti ir tuo rūpintis visi rinkos dalyviai, priežiūros institucija, kartu ir vyriausybė, nes išvystyta kapitalo rinka yra visos šalies ekonomikos augimo variklis. Baltijos rinka turi daug neišnaudotų resursų, pavyzdžiui, valstybinės įmonės, kurių akcijos paprastai būna saugi ilgalaikė investicija ir smulkiesiems investuotojams, ir kiekvienos rinkos stuburui – pensijų fondams. Pastarieji taip pat turėtų daugiau investuoti į vietines bendroves, tokiu būdu pensijų fondų lėšos liktų šalyje ir būtų panaudotos šalies bendrovių augimui, darbo vietų kūrimui ir kt.

„Dėl to labai džiaugiamės, kad akademinė bendruomenė įsijungė į Lietuvos kapitalo rinkos konkurencingumo gerinimo procesą ir laukiame rekomendacijų, kurios, kaip tikimės, bus sėkmingai įgyvendintos ir padarys postūmį tolimesnei Lietuvos ir Baltijos kapitalo rinkos plėtrai“, – sako Arminta Saladžienė, NASDAQ OMX Baltijos rinkos vadovė.

Tyrimo „Investicijų pritraukimo į Lietuvos kapitalo rinką“ pradžią pažymėjo diskusija, kurioje pranešimus skaitė ir apie kapitalo rinkos potencialą bei kelius jam stiprinti diskutavo Ūkio viceministras Daumantas Lapinskas, Lietuvos Edukologijos universiteto prof. Algis Žvirblis, Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka, Vertybinių popierių biržos NASDAQ OMX Vilnius Rinkos operacijų departamento vadovas Saulius Malinauskas ir Danijos prekybos rūmų (angl. Danish Chamber of Commerce in Lithuania) valdybos narys Torbenas Pedersenas (Torben Pedersen).

VU TVM prof. dr. Arvydas Paškevičius sako, jog tai, kad diskusijoje dalyvavo atsakingi savo sričių profesionalai, rodo, kad verslo ir akademiniuose sluoksniuose kapitalo rinkos svarba verslo vystymuisi yra suvokiama. Vis tik, būtina į šią lėšų pritraukimo galimybę atkreipti daugiau visuomenės ir verslo atstovų dėmesio

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Baltarusijoje VU choras „Virgo“ pelnė pagrindinį prizą

Gegužės 5–8 d. Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ dalyvavo Minske vykusiame tarptautiniame studentų chorų forume „Paparac Kvetka“. skaityti »

VGTU studentų suburta formulės komanda rengiasi varžybų startui

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) į komandą susibūrę jaunieji inžinerijos entuziastai kuria tai, kas Lietuvoje dar nekurta – elektrinį studentų formulės automobilį. skaityti »

Mokiniai į teisę pažvelgs išradingai

Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Teisingumo ministerija ir Nacionalinė teismų administracija kviečia Lietuvos mokinius į savo teises ir pareigas pažvelgti išradingai – šia tema kuriant trumpametražius filmukus konkursui „14:16:18“. skaityti »

Leidiniui „KTU: This is not science fiction“ – tarptautinis rinkodaros ir komunikacijos apdovanojimas

Kauno technologijos universitetą pristatantis leidinys „KTU: This is not science fiction“ JAV prestižiniuose rinkodaros ir komunikacijos apdovanojimuose „Communicator Awards“ Dizaino ir spaudos kategorijoje laimėjo aukščiausio meistriškumo įvertinimą. skaityti »

Vyks vaizdo konferencija internetu „Švietimas ir informacinės technologijos“

Vytauto Didžiojo universitetas su Lietuvos edukologijos, Klaipėdos ir Šiaulių universitetais jungiasi prie Europos suaugusiųjų švietėjų portalo „Epale“ Skaitmeninio mokymosi savaitės ir gegužės 10 d. 15–17 val. organizuoja vaizdo konferenciją internetu „Švietimas ir informacinės technologijos“. skaityti »

Nauja SMK socialinė iniciatyva „WayforMe“ skatins atrasti gyvenimo kelią

Gegužės 4 dieną Vilniuje, Socialinių mokslų kolegijoje (SMK), įvyko naujos socialinės iniciatyvos, kurią inicijavo SMK studentų ir darbuotojų bendra kūrybinė komanda, pristatomasis renginys. skaityti »

Rengiant pedagogus – ypatingas dėmesys praktikai

Švietimo ir mokslo ministerija parengė pedagogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos gaires. skaityti »

MRU akredituota nauja jungtinė magistrantūros studijų programa „Informatika ir vaizdo turinys“

Balandžio 28 d. Studijų kokybės vertinimo centras maksimaliai galimam 3 metų laikotarpiui akreditavo naują BMS ir Dongseo universiteto parengtą jungtinę magistrantūros studijų programą „Informatika ir vaizdo turinys“. skaityti »

Į Lietuvą kviečiamas studijuoti gabus užsienio jaunimas

Siekiant skatinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą magistrantūros studijoms. skaityti »

Lietuvos ir JAV mokslininkai sumanė, kaip padidinti šviesos diodų efektyvumą

Kauno technologijos universiteto (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto prof. Audrius Alkauskas prisidėjo prie šviesos diodų efektyvumo tyrimo, vykdyto kartu su JAV mokslininkais. skaityti »