VU TVM teiks rekomendacijas Lietuvos kapitalo rinkos konkurencingumui didinti

Publikuota: 2012 m. spalio 18 d. ketvirtadienis

Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) dėstytojai ir mokslininkai pradėjo šalies kapitalo rinkai ir visai visuomenei svarbų projektą – „Investicijų pritraukimo į Lietuvos kapitalo rinką“ mokslinį tyrimą, kurio tikslas – potencialiems investuotojams, bendrovių vadovams, verslo bendruomenei, valstybės institucijų sprendimų priėmėjams pateikti kapitalo rinkos analizę bei rekomendacijas, kaip skatinti šios rinkos plėtrą bei didinti konkurencingumą.

VU TVM tyrimu bus siekiama nustatyti veiksnius, kurie lemia kapitalo rinkos patrauklumą ir konkurencingumą tiek vietiniams, kiek užsienio investuotojams, bus analizuojama bendrovių, kurių vertybiniais popieriais prekiaujama ar rengiamasi prekiauti vertybinių popierių biržoje, patirtis ir lūkesčiai. Taip pat Lietuvos ir užsienio šalių patirtis sėkmingai pritraukiant portfelines investicijas bei efektyviai panaudojant informacines technologijas.

Projektui pasibaigus mokslininkai suformuluos ir pateiks ekonominių, organizacinių pasiūlymų kompleksą, kurių įgyvendinimas finansų sektoriuje padidins investavimo Lietuvoje patrauklumą.

„Kapitalo rinka yra viena iš svarbiausių priemonių pritraukiant finansinius išteklius į privatųjį ir viešąjį sektorius. Lietuvos verslo finansavimas šalyje turimomis lėšomis užtikrina finansinės sistemos subalansuotumą ir stabilumą, mažina priklausomybę nuo bankinio sektoriaus ir skatina ūkio augimą bei darbo vietų kūrimą, – sako VU TVM prof. dr. Arvydas Paškevičius. – Tarkim, JAV du trečdaliai pinigų į verslą ateina iš kapitalo rinkos, Europoje – trečdalis, o Lietuvoje šiuo būdu į verslą pritraukiama vis dar labai maža dalis pinigų.“

Pasak prof. dr. A. Paškevičiaus, tai ypač ryšku krizės laikotarpiu – pastaraisiais metais užfiksuotas tik vienas kiek didesnis pinigų pritraukimas iš kapitalo rinkos, nors verslui skolintis iš bankų buvo gerokai sunkiau, bankai labai sugriežtinę paskolų gavimo sąlygas.

NASDAQ OMX Baltijos rinkos vadovė Arminta Saladžienė teigia, kad kapitalo rinkos plėtra turėtų būti suinteresuoti ir tuo rūpintis visi rinkos dalyviai, priežiūros institucija, kartu ir vyriausybė, nes išvystyta kapitalo rinka yra visos šalies ekonomikos augimo variklis. Baltijos rinka turi daug neišnaudotų resursų, pavyzdžiui, valstybinės įmonės, kurių akcijos paprastai būna saugi ilgalaikė investicija ir smulkiesiems investuotojams, ir kiekvienos rinkos stuburui – pensijų fondams. Pastarieji taip pat turėtų daugiau investuoti į vietines bendroves, tokiu būdu pensijų fondų lėšos liktų šalyje ir būtų panaudotos šalies bendrovių augimui, darbo vietų kūrimui ir kt.

„Dėl to labai džiaugiamės, kad akademinė bendruomenė įsijungė į Lietuvos kapitalo rinkos konkurencingumo gerinimo procesą ir laukiame rekomendacijų, kurios, kaip tikimės, bus sėkmingai įgyvendintos ir padarys postūmį tolimesnei Lietuvos ir Baltijos kapitalo rinkos plėtrai“, – sako Arminta Saladžienė, NASDAQ OMX Baltijos rinkos vadovė.

Tyrimo „Investicijų pritraukimo į Lietuvos kapitalo rinką“ pradžią pažymėjo diskusija, kurioje pranešimus skaitė ir apie kapitalo rinkos potencialą bei kelius jam stiprinti diskutavo Ūkio viceministras Daumantas Lapinskas, Lietuvos Edukologijos universiteto prof. Algis Žvirblis, Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka, Vertybinių popierių biržos NASDAQ OMX Vilnius Rinkos operacijų departamento vadovas Saulius Malinauskas ir Danijos prekybos rūmų (angl. Danish Chamber of Commerce in Lithuania) valdybos narys Torbenas Pedersenas (Torben Pedersen).

VU TVM prof. dr. Arvydas Paškevičius sako, jog tai, kad diskusijoje dalyvavo atsakingi savo sričių profesionalai, rodo, kad verslo ir akademiniuose sluoksniuose kapitalo rinkos svarba verslo vystymuisi yra suvokiama. Vis tik, būtina į šią lėšų pritraukimo galimybę atkreipti daugiau visuomenės ir verslo atstovų dėmesio

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Perspektyviems gyvybės mokslų tyrėjams atsiveria naujos galimybės

Gyvenimas ir pažinimas – šie du svarbūs dalykai minimi antrosios gyvybėms mokslams skirtos konferencijos „Vita Scientia“ pavadinime. Šią savaitę į Jungtinį gyvybės mokslų centrą (JGMC) suvažiavo apie 400 dalyvių iš 12 šalių. skaityti »

Patobulinta neformaliojo vaikų švietimo krepšelio skyrimo metodika

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtinto pataisytą Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašą. Nauja tai, kad krepšelio suma – 15 eurų – galės svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui bus galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. skaityti »

VGTU bendradarbiaus su Lietuvos statistikos departamentu

Į VGTU partnerių ratą įsiliejo ir Lietuvos statistikos departamentas – sausio 5 dieną pasirašyta abipusė bendradarbiavimo sutartis. skaityti »

„MRU Naktis“ – tarp geriausių metų studentų renginių

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir naujienų portalas DELFI paskelbė geriausių metų projektų bei labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto studentas Giedrius Liaučys. Jo sukurtas robotas mini sumo rungtyje gruodį vykusiame renginyje užėmė penktą vietą tarp 60 dalyvių. skaityti »

KU Robotikos klubo nariai puikiai pasirodė robotų sumo rungtynėse Japonijoje

Klaipėdos universiteto (KU) Robotikos klubo nariai Augustas Gedgaudas ir Oleg Lyan 2015 m. gruodžio 13 dieną dalyvavo pasaulinėse robotų sumo rungtynėse „International Robot Sumo Tournament 2015“ Japonijoje. skaityti »

LEU mokslininkai laimėjo LMT finansavimą leidinių leidybos konkurse

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto mokslininkai akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša ir doc. dr. Darius Alekna laimėjo Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansavimą leidinių leidybos konkurse. skaityti »

Šalies konkurencingumui didinti – aukštesnė mokslo ir studijų kokybė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, kurios padės pakelti aukštojo mokslo kokybę, orientuoti studijas į darbo rinkos ir valstybės poreikius bei skatinti inovacijas. skaityti »

Bendriems mokslo ir verslo projektams skatinti bus paskirstyta 60 mln. eurų

Ūkio ministerija kviečia įmones, mokslinius tyrimus atliekančias viešąsias įstaigas teikti paraiškas gauti finansavimą. Pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ Ūkio ministerija pirmuoju kvietimu paskirstys 60 mln. eurų. skaityti »

Nuo sausio 1 dienos didėja finansavimas švietimui

Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų ir paskirstymo metodikos pakeitimus. skaityti »