VU TVM vyko pirmasis tarptautinis lietuvių doktorantų susitikimas

Publikuota: 2012 m. liepos 25 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (VU TVM) vyko seminaras-susitikimas, skirtas suvienyti jaunuosius socialinių mokslų akademikus. Renginyje pranešimus skaitė bei savo mintimis ir patirtimi dalinosi doktorantūros studentai ir jaunieji mokslininkai iš įvairių pasaulio šalių, daugiausia ekonomikos bei verslo vadybos specialybių atstovai.

VU TVM, bendradarbiaudama su Lietuvos akademikų bendruomene ekonomikos ir verslo vadybos srityje, š. m. liepos 11 d. pirmą kartą surengė socialinių mokslų daktaro laipsnio siekiančių ar jį jau įgijusių akademikų seminarą-susitikimą, kurio pagrindinė idėja – skatinti glaudesnį jaunųjų mokslo atstovų lietuvių bendradarbiavimą. Kaip teigia vienas iš bendruomenės steigimo iniciatorių ekonomikos mokslų doktorantas Linas Tarasonis, tokio pobūdžio renginiai ne tik suteikia puikią progą išgirsti gerai žinomų lektorių pranešimus įvairiomis temomis, bet ir pabendrauti su jais asmeniškai, padiskutuoti dominančiais klausimais.

„Užsienyje itin populiaru organizuoti ekonomikos, verslo vadybos ar rinkodaros mokslų daktarus bei šių sričių doktorantūros studentus įtraukiančius seminarus, kurie visiškai savanoriški, idėjiniai – lektoriams nemokami jokie honorarai. Tuo tarpu Lietuvoje tai – tik užgimstanti tradicija. Lietuvos akademikų bendruomenė vienija apie 30 ekonomikos, verslo vadybos ir finansų sričių doktorantūros studentų visame pasaulyje. Norėtųsi šį tinklą plėsti ir šiandienos seminaras gali tapti puikia pradžia tolesniems tokio pobūdžio projektams – galbūt net kasmetėmis akademikų konferencijomis“, – sakė L.Tarasonis.

VU TVM vykusiame renginyje pranešimus skaitė 11 lektorių, kurių 9 buvo svečiai iš užsienio – JAV, Šveicarijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos. Dauguma pranešimų apėmė įvairius aspektus iš mikro- bei makroekonominės tematikos, tačiau griežtų teminių apribojimų nebūta – lektoriai galėjo laisvai rinktis pranešimų temas, atsižvelgdami į savo specializacijos sritis. Ekonominių pristatymų ciklą paįvairino taikomosios eksperimentų ir žmogiškųjų veiksnių psichologijos doktorantė iš JAV, kalbėjusi apie žmogiškąją dimensiją technologijų amžiuje.

Tiek renginio organizatoriai, tiek ir dalyviai džiaugėsi seminaro sėkme – vyko interaktyvus bendravimas, susirinkusieji Lietuvos ir užsienio šalių aukštųjų mokyklų doktorantai ir jaunieji mokslinikai negailėjo klausimų vieni kitiems, pats renginys ir pranešimų ciklas vyko itin organiškai. Viena iš renginio organizatorių, VU TVM direktoriaus pavaduotoja mokslui inovacijoms ir kokybei dr. Erika Vaiginienė patikino, jog ateityje planuojama rengti ir daugiau panašaus pobūdžio seminarų-susitikimų. „Tai puiki galimybė palaikyti ryšius su lietuviais mokslininkais gyvenančiais užsienyje, perteikti jų tarptautinę patirtį Lietuvos akademinei bendruomenei, išgirsti profesionalią nuomonę iš šalies bei paskatinti juos įsitraukti į Lietuvos gyvenimo aktualijas. Lektoriai dalinosi išties įdomiomis, naudingomis žiniomis. Dalį jų kviesime skaityti paskaitas ir VU TVM bakalauro bei magistro studijų studentams“, – sakė ji.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »