VU TVM vyko pirmasis tarptautinis lietuvių doktorantų susitikimas

Publikuota: 2012 m. liepos 25 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (VU TVM) vyko seminaras-susitikimas, skirtas suvienyti jaunuosius socialinių mokslų akademikus. Renginyje pranešimus skaitė bei savo mintimis ir patirtimi dalinosi doktorantūros studentai ir jaunieji mokslininkai iš įvairių pasaulio šalių, daugiausia ekonomikos bei verslo vadybos specialybių atstovai.

VU TVM, bendradarbiaudama su Lietuvos akademikų bendruomene ekonomikos ir verslo vadybos srityje, š. m. liepos 11 d. pirmą kartą surengė socialinių mokslų daktaro laipsnio siekiančių ar jį jau įgijusių akademikų seminarą-susitikimą, kurio pagrindinė idėja – skatinti glaudesnį jaunųjų mokslo atstovų lietuvių bendradarbiavimą. Kaip teigia vienas iš bendruomenės steigimo iniciatorių ekonomikos mokslų doktorantas Linas Tarasonis, tokio pobūdžio renginiai ne tik suteikia puikią progą išgirsti gerai žinomų lektorių pranešimus įvairiomis temomis, bet ir pabendrauti su jais asmeniškai, padiskutuoti dominančiais klausimais.

„Užsienyje itin populiaru organizuoti ekonomikos, verslo vadybos ar rinkodaros mokslų daktarus bei šių sričių doktorantūros studentus įtraukiančius seminarus, kurie visiškai savanoriški, idėjiniai – lektoriams nemokami jokie honorarai. Tuo tarpu Lietuvoje tai – tik užgimstanti tradicija. Lietuvos akademikų bendruomenė vienija apie 30 ekonomikos, verslo vadybos ir finansų sričių doktorantūros studentų visame pasaulyje. Norėtųsi šį tinklą plėsti ir šiandienos seminaras gali tapti puikia pradžia tolesniems tokio pobūdžio projektams – galbūt net kasmetėmis akademikų konferencijomis“, – sakė L.Tarasonis.

VU TVM vykusiame renginyje pranešimus skaitė 11 lektorių, kurių 9 buvo svečiai iš užsienio – JAV, Šveicarijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos. Dauguma pranešimų apėmė įvairius aspektus iš mikro- bei makroekonominės tematikos, tačiau griežtų teminių apribojimų nebūta – lektoriai galėjo laisvai rinktis pranešimų temas, atsižvelgdami į savo specializacijos sritis. Ekonominių pristatymų ciklą paįvairino taikomosios eksperimentų ir žmogiškųjų veiksnių psichologijos doktorantė iš JAV, kalbėjusi apie žmogiškąją dimensiją technologijų amžiuje.

Tiek renginio organizatoriai, tiek ir dalyviai džiaugėsi seminaro sėkme – vyko interaktyvus bendravimas, susirinkusieji Lietuvos ir užsienio šalių aukštųjų mokyklų doktorantai ir jaunieji mokslinikai negailėjo klausimų vieni kitiems, pats renginys ir pranešimų ciklas vyko itin organiškai. Viena iš renginio organizatorių, VU TVM direktoriaus pavaduotoja mokslui inovacijoms ir kokybei dr. Erika Vaiginienė patikino, jog ateityje planuojama rengti ir daugiau panašaus pobūdžio seminarų-susitikimų. „Tai puiki galimybė palaikyti ryšius su lietuviais mokslininkais gyvenančiais užsienyje, perteikti jų tarptautinę patirtį Lietuvos akademinei bendruomenei, išgirsti profesionalią nuomonę iš šalies bei paskatinti juos įsitraukti į Lietuvos gyvenimo aktualijas. Lektoriai dalinosi išties įdomiomis, naudingomis žiniomis. Dalį jų kviesime skaityti paskaitas ir VU TVM bakalauro bei magistro studijų studentams“, – sakė ji.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »