VU TVM vyko pirmasis tarptautinis lietuvių doktorantų susitikimas

Publikuota: 2012 m. liepos 25 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (VU TVM) vyko seminaras-susitikimas, skirtas suvienyti jaunuosius socialinių mokslų akademikus. Renginyje pranešimus skaitė bei savo mintimis ir patirtimi dalinosi doktorantūros studentai ir jaunieji mokslininkai iš įvairių pasaulio šalių, daugiausia ekonomikos bei verslo vadybos specialybių atstovai.

VU TVM, bendradarbiaudama su Lietuvos akademikų bendruomene ekonomikos ir verslo vadybos srityje, š. m. liepos 11 d. pirmą kartą surengė socialinių mokslų daktaro laipsnio siekiančių ar jį jau įgijusių akademikų seminarą-susitikimą, kurio pagrindinė idėja – skatinti glaudesnį jaunųjų mokslo atstovų lietuvių bendradarbiavimą. Kaip teigia vienas iš bendruomenės steigimo iniciatorių ekonomikos mokslų doktorantas Linas Tarasonis, tokio pobūdžio renginiai ne tik suteikia puikią progą išgirsti gerai žinomų lektorių pranešimus įvairiomis temomis, bet ir pabendrauti su jais asmeniškai, padiskutuoti dominančiais klausimais.

„Užsienyje itin populiaru organizuoti ekonomikos, verslo vadybos ar rinkodaros mokslų daktarus bei šių sričių doktorantūros studentus įtraukiančius seminarus, kurie visiškai savanoriški, idėjiniai – lektoriams nemokami jokie honorarai. Tuo tarpu Lietuvoje tai – tik užgimstanti tradicija. Lietuvos akademikų bendruomenė vienija apie 30 ekonomikos, verslo vadybos ir finansų sričių doktorantūros studentų visame pasaulyje. Norėtųsi šį tinklą plėsti ir šiandienos seminaras gali tapti puikia pradžia tolesniems tokio pobūdžio projektams – galbūt net kasmetėmis akademikų konferencijomis“, – sakė L.Tarasonis.

VU TVM vykusiame renginyje pranešimus skaitė 11 lektorių, kurių 9 buvo svečiai iš užsienio – JAV, Šveicarijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos. Dauguma pranešimų apėmė įvairius aspektus iš mikro- bei makroekonominės tematikos, tačiau griežtų teminių apribojimų nebūta – lektoriai galėjo laisvai rinktis pranešimų temas, atsižvelgdami į savo specializacijos sritis. Ekonominių pristatymų ciklą paįvairino taikomosios eksperimentų ir žmogiškųjų veiksnių psichologijos doktorantė iš JAV, kalbėjusi apie žmogiškąją dimensiją technologijų amžiuje.

Tiek renginio organizatoriai, tiek ir dalyviai džiaugėsi seminaro sėkme – vyko interaktyvus bendravimas, susirinkusieji Lietuvos ir užsienio šalių aukštųjų mokyklų doktorantai ir jaunieji mokslinikai negailėjo klausimų vieni kitiems, pats renginys ir pranešimų ciklas vyko itin organiškai. Viena iš renginio organizatorių, VU TVM direktoriaus pavaduotoja mokslui inovacijoms ir kokybei dr. Erika Vaiginienė patikino, jog ateityje planuojama rengti ir daugiau panašaus pobūdžio seminarų-susitikimų. „Tai puiki galimybė palaikyti ryšius su lietuviais mokslininkais gyvenančiais užsienyje, perteikti jų tarptautinę patirtį Lietuvos akademinei bendruomenei, išgirsti profesionalią nuomonę iš šalies bei paskatinti juos įsitraukti į Lietuvos gyvenimo aktualijas. Lektoriai dalinosi išties įdomiomis, naudingomis žiniomis. Dalį jų kviesime skaityti paskaitas ir VU TVM bakalauro bei magistro studijų studentams“, – sakė ji.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »