VU TVM vyko pirmasis tarptautinis lietuvių doktorantų susitikimas

Publikuota: 2012 m. liepos 25 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (VU TVM) vyko seminaras-susitikimas, skirtas suvienyti jaunuosius socialinių mokslų akademikus. Renginyje pranešimus skaitė bei savo mintimis ir patirtimi dalinosi doktorantūros studentai ir jaunieji mokslininkai iš įvairių pasaulio šalių, daugiausia ekonomikos bei verslo vadybos specialybių atstovai.

VU TVM, bendradarbiaudama su Lietuvos akademikų bendruomene ekonomikos ir verslo vadybos srityje, š. m. liepos 11 d. pirmą kartą surengė socialinių mokslų daktaro laipsnio siekiančių ar jį jau įgijusių akademikų seminarą-susitikimą, kurio pagrindinė idėja – skatinti glaudesnį jaunųjų mokslo atstovų lietuvių bendradarbiavimą. Kaip teigia vienas iš bendruomenės steigimo iniciatorių ekonomikos mokslų doktorantas Linas Tarasonis, tokio pobūdžio renginiai ne tik suteikia puikią progą išgirsti gerai žinomų lektorių pranešimus įvairiomis temomis, bet ir pabendrauti su jais asmeniškai, padiskutuoti dominančiais klausimais.

„Užsienyje itin populiaru organizuoti ekonomikos, verslo vadybos ar rinkodaros mokslų daktarus bei šių sričių doktorantūros studentus įtraukiančius seminarus, kurie visiškai savanoriški, idėjiniai – lektoriams nemokami jokie honorarai. Tuo tarpu Lietuvoje tai – tik užgimstanti tradicija. Lietuvos akademikų bendruomenė vienija apie 30 ekonomikos, verslo vadybos ir finansų sričių doktorantūros studentų visame pasaulyje. Norėtųsi šį tinklą plėsti ir šiandienos seminaras gali tapti puikia pradžia tolesniems tokio pobūdžio projektams – galbūt net kasmetėmis akademikų konferencijomis“, – sakė L.Tarasonis.

VU TVM vykusiame renginyje pranešimus skaitė 11 lektorių, kurių 9 buvo svečiai iš užsienio – JAV, Šveicarijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos. Dauguma pranešimų apėmė įvairius aspektus iš mikro- bei makroekonominės tematikos, tačiau griežtų teminių apribojimų nebūta – lektoriai galėjo laisvai rinktis pranešimų temas, atsižvelgdami į savo specializacijos sritis. Ekonominių pristatymų ciklą paįvairino taikomosios eksperimentų ir žmogiškųjų veiksnių psichologijos doktorantė iš JAV, kalbėjusi apie žmogiškąją dimensiją technologijų amžiuje.

Tiek renginio organizatoriai, tiek ir dalyviai džiaugėsi seminaro sėkme – vyko interaktyvus bendravimas, susirinkusieji Lietuvos ir užsienio šalių aukštųjų mokyklų doktorantai ir jaunieji mokslinikai negailėjo klausimų vieni kitiems, pats renginys ir pranešimų ciklas vyko itin organiškai. Viena iš renginio organizatorių, VU TVM direktoriaus pavaduotoja mokslui inovacijoms ir kokybei dr. Erika Vaiginienė patikino, jog ateityje planuojama rengti ir daugiau panašaus pobūdžio seminarų-susitikimų. „Tai puiki galimybė palaikyti ryšius su lietuviais mokslininkais gyvenančiais užsienyje, perteikti jų tarptautinę patirtį Lietuvos akademinei bendruomenei, išgirsti profesionalią nuomonę iš šalies bei paskatinti juos įsitraukti į Lietuvos gyvenimo aktualijas. Lektoriai dalinosi išties įdomiomis, naudingomis žiniomis. Dalį jų kviesime skaityti paskaitas ir VU TVM bakalauro bei magistro studijų studentams“, – sakė ji.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU lankosi Indonezijos ambasadorius

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) svečiuojasi Indonezijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J. E. Bomer Pasaribu. skaityti »

Verslo stipendijos studentams leidžia patikėti savimi

Gabiems studentams verslo skiriamos stipendijos svarbios ne tik finansiniu požiūriu. Aktyviai su verslininkais bendradarbiaujančių universitetų specialistai sako, kad kur kas svarbiau tokiomis stipendijomis stiprinti studentų motyvaciją ir skatinti juos dar labiau stengtis. skaityti »

Iš Vilniaus mero lūpų – kvietimas verslininkams prisidėti prie mokslo centro kūrimo

Susitikime su verslininkais Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pristatė sostinėje planuojamo statyti Nacionalinio mokslo centro (muziejaus) koncepciją. skaityti »

Seime bus apdovanoti tarptautinių olimpiadų ir konkursų laimėtojai

2015 metais 91 Lietuvos mokinys dalyvavo 19 tarptautinių renginių, kuriuose iškovojo 1 aukso medalį, 7 sidabro ir 20 bronzos medalių – iš viso 28 asmeninius medalius, taip pat – 5 pagyrimo raštus, 6 specialiuosius prizus, 1 pirmą ir 1 trečią vietą. skaityti »

Baigtas statyti Jungtinis gyvybės mokslų centras

Jungtinio gyvybės mokslų centro (JGMC) idėja virto realybe – oficialiai baigtos vieno ambicingiausių, didžiausių ir inovatyviausių mūsų šalies pastatų statybos. skaityti »

LEU svečiuosis Baltarusijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos delegacija

Š. m. gruodžio 11 d. 12 val. Lietuvos edukologijos universitete (LEU)svečiuosis Baltarusijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos delegacija. skaityti »

Lietuvoje kuriama dešimt STEAM – gamtos ir technologijos mokslų – centrų moksleiviams

Siekiant didinti mokinių susidomėjimą mokslu, Lietuvoje kuriama dešimt STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centrų. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą užsienio lituanistinėms mokykloms

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą užsienio lietuvių neformaliojo lituanistinio švietimo projektams finansuoti 2016 metais. skaityti »

Aukštojo mokslo taryboje sustiprės darbdavių balsas

Į Aukštojo mokslo tarybą įtraukta daugiau socialinių partnerių – darbdavių – atstovų. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino atnaujintą Aukštojo mokslo tarybos sudėtį. skaityti »

Sukurtas virtualus žaidimas „Knygos kelias“

Įgyvendinant projektą „Senosios knygos slėpiniai“, buvo sukurtas ir lapkričio–gruodžio mėn. Kauno regiono bibliotekose ir mokyklose pristatytas virtualus žaidimas „Knygos kelias“. skaityti »