VU TVM vyko pirmasis tarptautinis lietuvių doktorantų susitikimas

Publikuota: 2012 m. liepos 25 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (VU TVM) vyko seminaras-susitikimas, skirtas suvienyti jaunuosius socialinių mokslų akademikus. Renginyje pranešimus skaitė bei savo mintimis ir patirtimi dalinosi doktorantūros studentai ir jaunieji mokslininkai iš įvairių pasaulio šalių, daugiausia ekonomikos bei verslo vadybos specialybių atstovai.

VU TVM, bendradarbiaudama su Lietuvos akademikų bendruomene ekonomikos ir verslo vadybos srityje, š. m. liepos 11 d. pirmą kartą surengė socialinių mokslų daktaro laipsnio siekiančių ar jį jau įgijusių akademikų seminarą-susitikimą, kurio pagrindinė idėja – skatinti glaudesnį jaunųjų mokslo atstovų lietuvių bendradarbiavimą. Kaip teigia vienas iš bendruomenės steigimo iniciatorių ekonomikos mokslų doktorantas Linas Tarasonis, tokio pobūdžio renginiai ne tik suteikia puikią progą išgirsti gerai žinomų lektorių pranešimus įvairiomis temomis, bet ir pabendrauti su jais asmeniškai, padiskutuoti dominančiais klausimais.

„Užsienyje itin populiaru organizuoti ekonomikos, verslo vadybos ar rinkodaros mokslų daktarus bei šių sričių doktorantūros studentus įtraukiančius seminarus, kurie visiškai savanoriški, idėjiniai – lektoriams nemokami jokie honorarai. Tuo tarpu Lietuvoje tai – tik užgimstanti tradicija. Lietuvos akademikų bendruomenė vienija apie 30 ekonomikos, verslo vadybos ir finansų sričių doktorantūros studentų visame pasaulyje. Norėtųsi šį tinklą plėsti ir šiandienos seminaras gali tapti puikia pradžia tolesniems tokio pobūdžio projektams – galbūt net kasmetėmis akademikų konferencijomis“, – sakė L.Tarasonis.

VU TVM vykusiame renginyje pranešimus skaitė 11 lektorių, kurių 9 buvo svečiai iš užsienio – JAV, Šveicarijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos. Dauguma pranešimų apėmė įvairius aspektus iš mikro- bei makroekonominės tematikos, tačiau griežtų teminių apribojimų nebūta – lektoriai galėjo laisvai rinktis pranešimų temas, atsižvelgdami į savo specializacijos sritis. Ekonominių pristatymų ciklą paįvairino taikomosios eksperimentų ir žmogiškųjų veiksnių psichologijos doktorantė iš JAV, kalbėjusi apie žmogiškąją dimensiją technologijų amžiuje.

Tiek renginio organizatoriai, tiek ir dalyviai džiaugėsi seminaro sėkme – vyko interaktyvus bendravimas, susirinkusieji Lietuvos ir užsienio šalių aukštųjų mokyklų doktorantai ir jaunieji mokslinikai negailėjo klausimų vieni kitiems, pats renginys ir pranešimų ciklas vyko itin organiškai. Viena iš renginio organizatorių, VU TVM direktoriaus pavaduotoja mokslui inovacijoms ir kokybei dr. Erika Vaiginienė patikino, jog ateityje planuojama rengti ir daugiau panašaus pobūdžio seminarų-susitikimų. „Tai puiki galimybė palaikyti ryšius su lietuviais mokslininkais gyvenančiais užsienyje, perteikti jų tarptautinę patirtį Lietuvos akademinei bendruomenei, išgirsti profesionalią nuomonę iš šalies bei paskatinti juos įsitraukti į Lietuvos gyvenimo aktualijas. Lektoriai dalinosi išties įdomiomis, naudingomis žiniomis. Dalį jų kviesime skaityti paskaitas ir VU TVM bakalauro bei magistro studijų studentams“, – sakė ji.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentų patogumui – moderniausi Lietuvoje interneto vartai

Rugsėjį į auditorijas sugrįžusių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų lauks ne tik naujos paskaitos ir dėstytojai, bet ir visiškai atsinaujinę novatoriškiausi ir moderniausi Lietuvoje interneto vartai studentams – „Mano VGTU“. skaityti »

Tarkitės su vaiku – jis puikiai žino, ko prireiks einant į mokyklą

Nors parduotuvių lentynos lūžta nuo mokyklinių prekių gausos, o pasirinkimo procesą ypač supaprastina iš mokyklos parsineštas būtiniausių reikmenų sąrašas, vis dėlto tėvams kyla klausimų. skaityti »

Į Lietuvą pasaulinio garso mokslininkus gemologus traukia Baltijos gintaras

Š. m. rugpjūčio 26–30 d. Vilniuje susiburs dešimtys iškiliausių pasaulio mokslininkų gemologų iš beveik 30 pasaulio šalių. skaityti »

Prieš naujus mokslo metus – metodinių dienų ciklas apie mokinių mokymosi gerinimą

Rugpjūčio 24–28 dienomis Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru Vilniuje organizuoja metodinių dienų ciklą „Mokinių mokymosi gerinimas: ką galime padaryti?“. skaityti »

VGTU „Instagram“ – tarp 50 populiariausių Lietuvoje

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „Instagram“ paskyra gali pasigirti 1535 sekėjais ir garbinga 50-a vieta Lietuvos „Instatop“ reitinge. skaityti »

Tarptautinėje moksleivių geografijos olimpiadoje lietuviai iškovojo sidabrą

Lietuvos jaunųjų geografų komanda XII tarptautinėje geografijos olimpiadoje pelnė du sidabro medalius. Tai septintoji iš eilės tarptautinė geografijos olimpiada, iš kurios mūsų mokiniai grįžta su medaliais. skaityti »

Nacionalinis atlasas perduotas Klaipėdos universitetui

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovė Daiva Gineikaitė Klaipėdos universiteto mokslo ir meno prorektorei, pavaduojančiai rektorių, doc. dr. Ritai Vaičekauskaitei įteikė pirmą kartą per Lietuvos valstybingumo istoriją išleistą Lietuvos nacionalinį atlasą (I tomą). skaityti »

Išmaniosios technologijos diagnozuos širdies aritmijos vystymosi pradžią

Mokslas šiandien vis dar ieško efektyvių priemonių plačiausiai pasaulyje paplitusiai širdies aritmijai – prieširdžių virpėjimui, gydyti. skaityti »

Nuo 2017 metų abiturientai galės rinktis brandos darbą

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino brandos darbo – naujo Lietuvoje mokinių kompetencijų ugdymo ir pasiekimų vertinimo įrankio – programą. skaityti »

Socialinių inovacijų doktorantūros mokykla kviečia dalyvauti „Tyrėjų naktyje 2015“

Visus, besidominčius mokslu ir naujausiais jo pasiekimais, Mykolo Romerio universiteto Mokslo ir inovacijų paramos centro Socialinių inovacijų doktorantūros mokykla kviečia paskutinį rugsėjo mėnesio penktadienį dalyvauti vyksiančioje „Tyrėjų naktyje 2015“. skaityti »