VU Vaikų universiteto vasaros sesijoje – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas

Publikuota: 2014 m. gegužės 9 d. penktadienis

Gegužės 13 d. prasideda Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje, be paskaitų, vyks daug praktinių užsiėmimų, kuriuose laukiami 7–15 metų amžiaus moksleiviai. Šįkart VU Vaikų universiteto užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Šios VU Vaikų universiteto sesijos ašis – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas. Daugiau nei mėnesį truksianti vasaros sesija baigsis birželio 17 d.

„Nuo 2014 metų esame Europos Vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrieji nariai. Tai organizacija, vienijanti įvairių šalių aukštųjų mokyklų Vaikų universitetus Europoje ir už jos ribų. Narystė šioje organizacijoje įpareigoja mus labiau orientuotis į vaiką ir jo galimybių plėtrą. Todėl šioje VU Vaikų universiteto sesijoje, daugiau nei įprastai, vyks praktiniai užsiėmimai mažoms (iki 30) dalyvių grupėms. Vasaros sesijos metu kviesime įsiklausyti į mus supančią gamtą, pažinti kitų šalių kalbas ir kultūrą, daugiau sužinoti, kaip sveikai gyventi darnoje su aplinka ir ją tausoti“, – teigė VU studijų direktorė Jekaterina Bortkevič.

VU Vaikų universiteto vasaros sesijos paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks 7–15 metų amžiaus moksleivių grupėms. Konkreti amžiaus grupė priklausys nuo paskaitos ar praktinio užsiėmimo pobūdžio (skirtingoms amžiaus grupėms – skirtingos veiklos).

VU Vaikų universiteto paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks nuo antradienio iki penktadienio. Šiemet Vaikų universiteto veiklos taip pat praplėtė savo teritoriją – paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune.

Antradieniais ir penktadieniais – paskaitos, praktiniai užsiėmimai ir ekskursijos. VU Kauno humanitariniame fakultete (Muitinės g. 8, Kaunas) bandysime atsakyti į klausimus „Kas moko Šreką kalbėti lietuviškai?“ bei kaip taupyti „Litą prie lito!“ bei kt. Tuo tarpu Vilniuje kursime stebuklus – VU Chemijos fakultete (Naugarduko g. 24, Vilnius) parodysime, kaip pasidaryti „stebuklingą lazdelę“ bei jos dėka vandenį paversti „pienu“. Be to, galėsime pasižvalgyti po VU Bibliotekos erdves (Universiteto g. 3, Vilnius) ir pamatyti įvairių laikotarpių senąsias knygas, susipažinti su popieriaus istorija ir knygų restauravimo procesu, taip pat apsilankyti naujajame bibliotekos pastate – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius).Antradieniais ir trečiadieniais – užsiėmimai apie gamtą ir sveiką gyvenseną. VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius) kviesime susipažinti su „Tekančios Saulės šalies sodo paslaptimis“ bei sužinoti „Kokie augalai vabzdžius ėda…“. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) aiškinsimės „Kodėl ne viskas, kas skanu, yra sveika?“, o VU Fizikos bendrojoje mokomojoje laboratorijoje (Naugarduko g. 24, Vilnius) galėsime „Išsitirti savo klausos jautrumą!“. VU Sveikatos ir sporto centro stadione (Saulėtekio al. 26, Vilnius) mūsų taip pat lauks daug judėjimo, kuris bus smagus ir sveikas.Ketvirtadieniais – kitų šalių kalbų ir kultūrų pažinimas. VU Užsienio kalbų instituto dėstytojai padės užmegzti pažintį su anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir rusų kalbomis bei šių šalių kultūromis. Užsiėmimai vyks VU Senato salėje ir Seminarų kambaryje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Norintieji dalyvauti VU Vaikų universiteto veiklose, pirma, turi užsiregistruoti. Registracija į vasaros sesijos paskaitas ir praktinius užsiėmimus vyksta VU interneto svetainėje www.kviečia.vu.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »