VU Vaikų universiteto vasaros sesijoje – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas

Publikuota: 2014 m. gegužės 9 d. penktadienis

Gegužės 13 d. prasideda Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje, be paskaitų, vyks daug praktinių užsiėmimų, kuriuose laukiami 7–15 metų amžiaus moksleiviai. Šįkart VU Vaikų universiteto užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Šios VU Vaikų universiteto sesijos ašis – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas. Daugiau nei mėnesį truksianti vasaros sesija baigsis birželio 17 d.

„Nuo 2014 metų esame Europos Vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrieji nariai. Tai organizacija, vienijanti įvairių šalių aukštųjų mokyklų Vaikų universitetus Europoje ir už jos ribų. Narystė šioje organizacijoje įpareigoja mus labiau orientuotis į vaiką ir jo galimybių plėtrą. Todėl šioje VU Vaikų universiteto sesijoje, daugiau nei įprastai, vyks praktiniai užsiėmimai mažoms (iki 30) dalyvių grupėms. Vasaros sesijos metu kviesime įsiklausyti į mus supančią gamtą, pažinti kitų šalių kalbas ir kultūrą, daugiau sužinoti, kaip sveikai gyventi darnoje su aplinka ir ją tausoti“, – teigė VU studijų direktorė Jekaterina Bortkevič.

VU Vaikų universiteto vasaros sesijos paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks 7–15 metų amžiaus moksleivių grupėms. Konkreti amžiaus grupė priklausys nuo paskaitos ar praktinio užsiėmimo pobūdžio (skirtingoms amžiaus grupėms – skirtingos veiklos).

VU Vaikų universiteto paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks nuo antradienio iki penktadienio. Šiemet Vaikų universiteto veiklos taip pat praplėtė savo teritoriją – paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune.

Antradieniais ir penktadieniais – paskaitos, praktiniai užsiėmimai ir ekskursijos. VU Kauno humanitariniame fakultete (Muitinės g. 8, Kaunas) bandysime atsakyti į klausimus „Kas moko Šreką kalbėti lietuviškai?“ bei kaip taupyti „Litą prie lito!“ bei kt. Tuo tarpu Vilniuje kursime stebuklus – VU Chemijos fakultete (Naugarduko g. 24, Vilnius) parodysime, kaip pasidaryti „stebuklingą lazdelę“ bei jos dėka vandenį paversti „pienu“. Be to, galėsime pasižvalgyti po VU Bibliotekos erdves (Universiteto g. 3, Vilnius) ir pamatyti įvairių laikotarpių senąsias knygas, susipažinti su popieriaus istorija ir knygų restauravimo procesu, taip pat apsilankyti naujajame bibliotekos pastate – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius).Antradieniais ir trečiadieniais – užsiėmimai apie gamtą ir sveiką gyvenseną. VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius) kviesime susipažinti su „Tekančios Saulės šalies sodo paslaptimis“ bei sužinoti „Kokie augalai vabzdžius ėda…“. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) aiškinsimės „Kodėl ne viskas, kas skanu, yra sveika?“, o VU Fizikos bendrojoje mokomojoje laboratorijoje (Naugarduko g. 24, Vilnius) galėsime „Išsitirti savo klausos jautrumą!“. VU Sveikatos ir sporto centro stadione (Saulėtekio al. 26, Vilnius) mūsų taip pat lauks daug judėjimo, kuris bus smagus ir sveikas.Ketvirtadieniais – kitų šalių kalbų ir kultūrų pažinimas. VU Užsienio kalbų instituto dėstytojai padės užmegzti pažintį su anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir rusų kalbomis bei šių šalių kultūromis. Užsiėmimai vyks VU Senato salėje ir Seminarų kambaryje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Norintieji dalyvauti VU Vaikų universiteto veiklose, pirma, turi užsiregistruoti. Registracija į vasaros sesijos paskaitas ir praktinius užsiėmimus vyksta VU interneto svetainėje www.kviečia.vu.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »