VU Vaikų universiteto vasaros sesijoje – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas

Publikuota: 2014 m. gegužės 9 d. penktadienis

Gegužės 13 d. prasideda Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje, be paskaitų, vyks daug praktinių užsiėmimų, kuriuose laukiami 7–15 metų amžiaus moksleiviai. Šįkart VU Vaikų universiteto užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Šios VU Vaikų universiteto sesijos ašis – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas. Daugiau nei mėnesį truksianti vasaros sesija baigsis birželio 17 d.

„Nuo 2014 metų esame Europos Vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrieji nariai. Tai organizacija, vienijanti įvairių šalių aukštųjų mokyklų Vaikų universitetus Europoje ir už jos ribų. Narystė šioje organizacijoje įpareigoja mus labiau orientuotis į vaiką ir jo galimybių plėtrą. Todėl šioje VU Vaikų universiteto sesijoje, daugiau nei įprastai, vyks praktiniai užsiėmimai mažoms (iki 30) dalyvių grupėms. Vasaros sesijos metu kviesime įsiklausyti į mus supančią gamtą, pažinti kitų šalių kalbas ir kultūrą, daugiau sužinoti, kaip sveikai gyventi darnoje su aplinka ir ją tausoti“, – teigė VU studijų direktorė Jekaterina Bortkevič.

VU Vaikų universiteto vasaros sesijos paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks 7–15 metų amžiaus moksleivių grupėms. Konkreti amžiaus grupė priklausys nuo paskaitos ar praktinio užsiėmimo pobūdžio (skirtingoms amžiaus grupėms – skirtingos veiklos).

VU Vaikų universiteto paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks nuo antradienio iki penktadienio. Šiemet Vaikų universiteto veiklos taip pat praplėtė savo teritoriją – paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune.

Antradieniais ir penktadieniais – paskaitos, praktiniai užsiėmimai ir ekskursijos. VU Kauno humanitariniame fakultete (Muitinės g. 8, Kaunas) bandysime atsakyti į klausimus „Kas moko Šreką kalbėti lietuviškai?“ bei kaip taupyti „Litą prie lito!“ bei kt. Tuo tarpu Vilniuje kursime stebuklus – VU Chemijos fakultete (Naugarduko g. 24, Vilnius) parodysime, kaip pasidaryti „stebuklingą lazdelę“ bei jos dėka vandenį paversti „pienu“. Be to, galėsime pasižvalgyti po VU Bibliotekos erdves (Universiteto g. 3, Vilnius) ir pamatyti įvairių laikotarpių senąsias knygas, susipažinti su popieriaus istorija ir knygų restauravimo procesu, taip pat apsilankyti naujajame bibliotekos pastate – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius).Antradieniais ir trečiadieniais – užsiėmimai apie gamtą ir sveiką gyvenseną. VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius) kviesime susipažinti su „Tekančios Saulės šalies sodo paslaptimis“ bei sužinoti „Kokie augalai vabzdžius ėda…“. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) aiškinsimės „Kodėl ne viskas, kas skanu, yra sveika?“, o VU Fizikos bendrojoje mokomojoje laboratorijoje (Naugarduko g. 24, Vilnius) galėsime „Išsitirti savo klausos jautrumą!“. VU Sveikatos ir sporto centro stadione (Saulėtekio al. 26, Vilnius) mūsų taip pat lauks daug judėjimo, kuris bus smagus ir sveikas.Ketvirtadieniais – kitų šalių kalbų ir kultūrų pažinimas. VU Užsienio kalbų instituto dėstytojai padės užmegzti pažintį su anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir rusų kalbomis bei šių šalių kultūromis. Užsiėmimai vyks VU Senato salėje ir Seminarų kambaryje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Norintieji dalyvauti VU Vaikų universiteto veiklose, pirma, turi užsiregistruoti. Registracija į vasaros sesijos paskaitas ir praktinius užsiėmimus vyksta VU interneto svetainėje www.kviečia.vu.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »