VU Vaikų universiteto vasaros sesijoje – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas

Publikuota: 2014 m. gegužės 9 d. penktadienis

Gegužės 13 d. prasideda Vilniaus universiteto Vaikų universiteto vasaros sesija. Šioje sesijoje, be paskaitų, vyks daug praktinių užsiėmimų, kuriuose laukiami 7–15 metų amžiaus moksleiviai. Šįkart VU Vaikų universiteto užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Šios VU Vaikų universiteto sesijos ašis – gamtos, kultūrų ir sveikos gyvensenos pažinimas. Daugiau nei mėnesį truksianti vasaros sesija baigsis birželio 17 d.

„Nuo 2014 metų esame Europos Vaikų universitetų tinklo (EUCU.NET) tikrieji nariai. Tai organizacija, vienijanti įvairių šalių aukštųjų mokyklų Vaikų universitetus Europoje ir už jos ribų. Narystė šioje organizacijoje įpareigoja mus labiau orientuotis į vaiką ir jo galimybių plėtrą. Todėl šioje VU Vaikų universiteto sesijoje, daugiau nei įprastai, vyks praktiniai užsiėmimai mažoms (iki 30) dalyvių grupėms. Vasaros sesijos metu kviesime įsiklausyti į mus supančią gamtą, pažinti kitų šalių kalbas ir kultūrą, daugiau sužinoti, kaip sveikai gyventi darnoje su aplinka ir ją tausoti“, – teigė VU studijų direktorė Jekaterina Bortkevič.

VU Vaikų universiteto vasaros sesijos paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks 7–15 metų amžiaus moksleivių grupėms. Konkreti amžiaus grupė priklausys nuo paskaitos ar praktinio užsiėmimo pobūdžio (skirtingoms amžiaus grupėms – skirtingos veiklos).

VU Vaikų universiteto paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks nuo antradienio iki penktadienio. Šiemet Vaikų universiteto veiklos taip pat praplėtė savo teritoriją – paskaitos ir praktiniai užsiėmimai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune.

Antradieniais ir penktadieniais – paskaitos, praktiniai užsiėmimai ir ekskursijos. VU Kauno humanitariniame fakultete (Muitinės g. 8, Kaunas) bandysime atsakyti į klausimus „Kas moko Šreką kalbėti lietuviškai?“ bei kaip taupyti „Litą prie lito!“ bei kt. Tuo tarpu Vilniuje kursime stebuklus – VU Chemijos fakultete (Naugarduko g. 24, Vilnius) parodysime, kaip pasidaryti „stebuklingą lazdelę“ bei jos dėka vandenį paversti „pienu“. Be to, galėsime pasižvalgyti po VU Bibliotekos erdves (Universiteto g. 3, Vilnius) ir pamatyti įvairių laikotarpių senąsias knygas, susipažinti su popieriaus istorija ir knygų restauravimo procesu, taip pat apsilankyti naujajame bibliotekos pastate – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius).Antradieniais ir trečiadieniais – užsiėmimai apie gamtą ir sveiką gyvenseną. VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius) kviesime susipažinti su „Tekančios Saulės šalies sodo paslaptimis“ bei sužinoti „Kokie augalai vabzdžius ėda…“. VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) aiškinsimės „Kodėl ne viskas, kas skanu, yra sveika?“, o VU Fizikos bendrojoje mokomojoje laboratorijoje (Naugarduko g. 24, Vilnius) galėsime „Išsitirti savo klausos jautrumą!“. VU Sveikatos ir sporto centro stadione (Saulėtekio al. 26, Vilnius) mūsų taip pat lauks daug judėjimo, kuris bus smagus ir sveikas.Ketvirtadieniais – kitų šalių kalbų ir kultūrų pažinimas. VU Užsienio kalbų instituto dėstytojai padės užmegzti pažintį su anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir rusų kalbomis bei šių šalių kultūromis. Užsiėmimai vyks VU Senato salėje ir Seminarų kambaryje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Norintieji dalyvauti VU Vaikų universiteto veiklose, pirma, turi užsiregistruoti. Registracija į vasaros sesijos paskaitas ir praktinius užsiėmimus vyksta VU interneto svetainėje www.kviečia.vu.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »