VU atidaryta „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademija ir Mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija

Publikuota: 2013 m. gegužės 21 d. antradienis

Vilniaus universitete veikiantis Telekomunikacijų mokslo centras pasipildė dviem naujomis erdvėmis: universiteto Fizikos fakultete atidaryta vienintelė regione „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademija, taip pat duris čia atvėrė jau 15-oji Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Akademijoje vyks mokymai ne tik studentams, bet ir verslo įmonių darbuotojams, o naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai. Pirmieji jų jau pradėti kurti nė nesulaukus oficialaus laboratorijos atidarymo.

 „Išsiplėtęs Telekomunikacijų mokslo centras pirmiausia reiškia didesnes galimybes mūsų studentams. Čia jie galės išmokti dirbti su „Huawei“ įranga, o laboratorijoje ne tik įgyti patirties, bet ir padiskutuoti su šios srities profesionalais, išsigryninti savo idėjas, susitelkti ties jų įgyvendinimu, o gal net sukurti savo verslą. Vilniaus universiteto studentams tai reiškia naujas galimybes, kurių dėka Lietuva, o ir pasaulis turės puikių specialistų“, – sako laikinai einantis Vilniaus universiteto (VU) rektoriaus pareigas prof. habil. dr. Jūras Banys.

 „Huawei“ kompiuterinių tinklų įrangos Lietuvoje ir Europoje nuolat daugėja, tad didėja ir su šios kompanijos įranga gebančių dirbti specialistų poreikis. Europoje veikia keli „Huawei“ kompiuterinių tinklų mokymo centrai, artimiausias jų įsikūręs Nyderlanduose.

„Visame pasaulyje „Huawei“ yra laikomas vienu lyderiaujančių ryšio technologijų gamintojų ir kūrėjų, siūlančių naujausius technologinius sprendimus. Kartu su VU steigdami „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademiją siekiame su naujausiomis ryšio technologijomis supažindinti ir studentus, ir visus kitus jomis besidominčius, stiprinti jaunųjų specialistų žinias, didinti domėjimąsi ryšio technologijomis ir kelti regiono specialistų kompetenciją. Akademijoje suteiksime galimybę mokytis iš „Huawei“ sertifikuotų dėstytojų ir naudotis naujausia laboratorine įranga – norime paskatinti kvalifikuotų, kompetentingų, darbo rinkoje konkurencingų specialistų pasiūlos augimą. Sparčiai augančioje, itin perspektyvioje komunikacijų technologijų rinkoje pagrindinis variklis ir vienas iš labiausiai vertinamų resursų yra šios srities profesionalai, todėl tikimės, kad naujojoje akademijoje įgytos žinios ir patirtis augančiam profesionalui bus pagrindas siekti tolimesnių aukštumų“, – sako „Huawei“ vadovas Baltijos regionui George‘as Zhangas.

Pirmuosius mokymus naujojoje akademijoje planuojama surengti jau birželio pradžioje.

Šiandien VU atidaryta mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija – jau antroji šiame universitete ir penktoji apskritai. Pirmoji universiteto Matematikos ir informacijos fakultete atidaryta prieš pusantrų metų.

Visose penkiose laboratorijose, veikiančiose keturiose Lietuvos aukštosiose mokyklose, iš viso sukurta daugiau kaip šimtas darbo vietų, aprūpintų reikiama įranga. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklą kuriančios bei plečiančios bendrovės „AppCamp“ vadovo Tomo Martūno teigimu, tokia darbo vietų ir įrangos gausa universitetų studentams be jokios abejonės padės įgyti praktinės patirties, kurią taip vertina jų būsimi darbdaviai.

„Du pagrindiniai dalykai, pritraukiantys studentus ir jaunus kūrėjus į mobiliųjų aplikacijų laboratorijas, yra patirtis, kurios jose galima pasisemti, ir bendradarbiavimas. Kai kurie jauni žmonės yra puikūs programuotojai, tačiau neturi konkrečios idėjos. Kiti – atvirkščiai: turi idėją, tačiau patys negali jos įgyvendinti. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijose laukiame ir vienų, ir kitų – čia jie gali savo sumanymus ir sugebėjimus realizuoti kartu“, – teigia T. Martūnas.

Kitos trys Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos veikia Kauno technologijos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Abiturientai egzaminams galės ruoštis naudodamiesi išmaniuoju telefonu

Leidykla „Šviesa“ pristatė pirmą Lietuvoje nemokamą mobiliąją programėlę „Prieš egzaminą“, skirtą ruoštis brandos egzaminų testams. skaityti »

Švietimo ir mokslo viceministrė akcentuoja efektyvios inovacijų sistemos svarbą

LR Prezidentūroje surengtame forume „Mokslo ir verslo partnerystė: misija įmanoma“ švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė pabrėžė poreikį sukurti efektyvią inovacijų sistemą. skaityti »

Skelbiamas 2015 m. Kalbos premijos konkursas

Lietuvos Respublikos Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2011 m. kovo 24 d. Seimo nutarimu Nr. XI-1297, skelbia 2015 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Naujuoju Vilniaus universiteto rektoriumi tapo prof. Artūras Žukauskas

Vilniaus universiteto Taryba kovo 12 d. išrinko naująjį universiteto vadovą. Nuo šiol didžiausiai aukštajai mokyklai Lietuvoje vadovaus prof. habil. dr. Artūras Žukauskas. skaityti »

Premjeras pedagogams įteikė Metų mokytojo premijas

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penkiems Lietuvos pedagogams įteikė 2014 Metų mokytojų premijas ir pasveikino juos artėjančių 25-ųjų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinių proga. Premijomis apdovanota Vilija Meškaitienė, Algirdas Kiškis, Mindaugas Bartkus, Tatjana Kriliuvienė ir Anna Mažuolienė. skaityti »

LEU vyksta Nacionalinės moksleivių akademijos sesija

Lietuvos mokslo akademijos kasmet rengiamose Lietuvos mokslo premijos laureato diplomų teikimo iškilmėse apdovanoti du Lietuvos mokslo tarybos VIII kadencijos nariai – prof. Pavelas Duchovskis ir prof. Rimvydas Simutis. skaityti »

Tautinės dainos atspindi jaunimo meilę Lietuvai

VU choro „Virgo“ merginos sveikina Lietuvą su nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiu ir kviečia žiūrėti vaizdo sveikinimą, kuriame jos atvirai ir linksmai kalba, kas joms yra Lietuva ir lietuvybė. skaityti »

VDU japonų ir lietuvių studentai surengs konferenciją

Kovo 11–13 d. Vytauto Didžiojo universitete lankysis delegacija iš Bunkyo Gakuin universiteto Japonijoje, kurios vizitą koordinuoja Azijos studijų centras ir VDU japonistikos klubas „Hashi“. skaityti »

Minimali stojamojo balo kartelė – būtina studijų kokybės sąlyga

Į Švietimo ir mokslo ministerijos raginimą įsivesti stojamojo balo kartelę atsiliepė trys ketvirtadaliai – 21 iš 27 – valstybinių aukštųjų mokyklų: 13 iš 14 universitetų ir 8 iš 13 kolegijų. skaityti »

Lietuvos universitetai išlaiko panašias pozicijas

Remiantis naujausiais reitingavimo sistemos Webometrics duomenimis, pirmaujančių Lietuvos universitetų eilė nepakito. skaityti »