VU atidaryta „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademija ir Mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija

Publikuota: 2013 m. gegužės 21 d. antradienis

Vilniaus universitete veikiantis Telekomunikacijų mokslo centras pasipildė dviem naujomis erdvėmis: universiteto Fizikos fakultete atidaryta vienintelė regione „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademija, taip pat duris čia atvėrė jau 15-oji Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Akademijoje vyks mokymai ne tik studentams, bet ir verslo įmonių darbuotojams, o naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai. Pirmieji jų jau pradėti kurti nė nesulaukus oficialaus laboratorijos atidarymo.

 „Išsiplėtęs Telekomunikacijų mokslo centras pirmiausia reiškia didesnes galimybes mūsų studentams. Čia jie galės išmokti dirbti su „Huawei“ įranga, o laboratorijoje ne tik įgyti patirties, bet ir padiskutuoti su šios srities profesionalais, išsigryninti savo idėjas, susitelkti ties jų įgyvendinimu, o gal net sukurti savo verslą. Vilniaus universiteto studentams tai reiškia naujas galimybes, kurių dėka Lietuva, o ir pasaulis turės puikių specialistų“, – sako laikinai einantis Vilniaus universiteto (VU) rektoriaus pareigas prof. habil. dr. Jūras Banys.

 „Huawei“ kompiuterinių tinklų įrangos Lietuvoje ir Europoje nuolat daugėja, tad didėja ir su šios kompanijos įranga gebančių dirbti specialistų poreikis. Europoje veikia keli „Huawei“ kompiuterinių tinklų mokymo centrai, artimiausias jų įsikūręs Nyderlanduose.

„Visame pasaulyje „Huawei“ yra laikomas vienu lyderiaujančių ryšio technologijų gamintojų ir kūrėjų, siūlančių naujausius technologinius sprendimus. Kartu su VU steigdami „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademiją siekiame su naujausiomis ryšio technologijomis supažindinti ir studentus, ir visus kitus jomis besidominčius, stiprinti jaunųjų specialistų žinias, didinti domėjimąsi ryšio technologijomis ir kelti regiono specialistų kompetenciją. Akademijoje suteiksime galimybę mokytis iš „Huawei“ sertifikuotų dėstytojų ir naudotis naujausia laboratorine įranga – norime paskatinti kvalifikuotų, kompetentingų, darbo rinkoje konkurencingų specialistų pasiūlos augimą. Sparčiai augančioje, itin perspektyvioje komunikacijų technologijų rinkoje pagrindinis variklis ir vienas iš labiausiai vertinamų resursų yra šios srities profesionalai, todėl tikimės, kad naujojoje akademijoje įgytos žinios ir patirtis augančiam profesionalui bus pagrindas siekti tolimesnių aukštumų“, – sako „Huawei“ vadovas Baltijos regionui George‘as Zhangas.

Pirmuosius mokymus naujojoje akademijoje planuojama surengti jau birželio pradžioje.

Šiandien VU atidaryta mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija – jau antroji šiame universitete ir penktoji apskritai. Pirmoji universiteto Matematikos ir informacijos fakultete atidaryta prieš pusantrų metų.

Visose penkiose laboratorijose, veikiančiose keturiose Lietuvos aukštosiose mokyklose, iš viso sukurta daugiau kaip šimtas darbo vietų, aprūpintų reikiama įranga. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklą kuriančios bei plečiančios bendrovės „AppCamp“ vadovo Tomo Martūno teigimu, tokia darbo vietų ir įrangos gausa universitetų studentams be jokios abejonės padės įgyti praktinės patirties, kurią taip vertina jų būsimi darbdaviai.

„Du pagrindiniai dalykai, pritraukiantys studentus ir jaunus kūrėjus į mobiliųjų aplikacijų laboratorijas, yra patirtis, kurios jose galima pasisemti, ir bendradarbiavimas. Kai kurie jauni žmonės yra puikūs programuotojai, tačiau neturi konkrečios idėjos. Kiti – atvirkščiai: turi idėją, tačiau patys negali jos įgyvendinti. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijose laukiame ir vienų, ir kitų – čia jie gali savo sumanymus ir sugebėjimus realizuoti kartu“, – teigia T. Martūnas.

Kitos trys Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos veikia Kauno technologijos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Atidumo tapatybės vagystėms konkursas įtrauks šimtus moksleivių

Vasario 19–26 dienomis Lietuvos vartotojų instituto komanda aplankys 15 šalies bendrojo lavinimo mokyklų, kuriose vyks atidumo tapatybės vagystėms akcijos. Geriausiai akcijoje pasirodžiusiai mokyklai atiteks vertingas prizas – futbolo stalas ir profesionalų surengta treniruotė. skaityti »

SMK kviečia į konferenciją „Joint Degrees as a Driving Force of Internationalization“

Š. m. balandžio 22 d. Socialinių mokslų kolegijoje (Kalvarijų g. 137E, Vilnius) vyks konferencija „Joint Degrees as a Driving Force of Internationalization“. Konferencija vyks anglų kalba. Ja siekiama dalintis gerąja jungtinio laipsnio studijų programų įgyvendinimo patirtimi, stiprinti jų žinomumą, patrauklumą. skaityti »

LEU lektorės R. Aškinytės-Degėsienės romanas išrinktas Lietuvos Metų knyga

Metų knyga suaugusiųjų kategorijoje skaitytojai išrinko Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Etikos ir Filosofijos katedrų lektorės Rasos Aškinytės-Degėsienės romaną „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ (leidykla „Vaga“), poezijos kategorijoje – Vytauto Stankaus knygą „Iš veidrodžio, už“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), knygų paaugliams kategorijoje – Vytauto Račicko apysaką „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ (išleido V. Račickas), vaikų kategorijoje – Danguolės Kandrotienės apysaką-pasaką „Spintos istorijos“ (leidykla „Terra publica“). skaityti »

KTU inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija

Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus tapo akredituota gimnazija. Tai pirmoji tokio pobūdžio specializuota gimnazija Lietuvoje. skaityti »

Vilniaus knygų mugėje LEU leidykla pristatys prof. dr. E. Jovaišos knygą „Aisčiai. Raida“

2015 m. vasario mėn. 19–22 d. vyks 16-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Joje tradiciškai dalyvaus ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla. skaityti »

Raštingiausiems lietuviškų mokyklų užsienyje mokiniams – kelionė į Lietuvą

Nacionalinio diktanto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija kviečia lietuviškas bendrojo ugdymo mokyklų, lituanistinių mokyklų užsienyje bendruomenes (mokinius, jų tėvelius ir mokytojus) aktyviai dalyvauti jau aštuntą kartą rengiamame Nacionalinio diktanto konkurse, kuris vyks vasario 21 d. 11 val. skaityti »

Pirmoji Lietuvoje „Master Days 2015“ studijų paroda atsakys į būsimų magistrantų klausimus

Vasario 18–19 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks pirmoji Lietuvoje magistro studijų paroda „Master Days 2015“, skirta susipažinti su antrosios pakopos studijų galimybėmis užsienyje. skaityti »

SMK skelbia nacionalinį konkursą „Mokyklinis metų renginys 2015“

Viena moderniausių mokymo įstaigų Socialinių mokslų kolegija (SMK) pirmą kartą Lietuvoje rengia nacionalinį konkursą pavadinimu „Mokyklinis metų renginys 2015“. skaityti »

LEU moksleivius kviečia į tradicinę „Jaunojo pedagogo akademiją“

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau antrą kartą kviečia vyresniųjų klasių (11–12 kl.) moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“, kurios metu dalyviai geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius. skaityti »

Vilniaus miesto savivaldybė nepritaria svarstymams atsisakyti kūno kultūros pamokų

Vilniaus miesto savivaldybė nepritaria svarstymams atsisakyti kūno kultūros pamokų. Šiuo metu ugdymo programų aprašą rengianti Švietimo ir mokslo ministerija svarsto kūno kultūros pamokas vyresniųjų klasių moksleiviams padaryti neprivalomas. skaityti »