VU atidaryta „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademija ir Mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija

Publikuota: 2013 m. gegužės 21 d. antradienis

Vilniaus universitete veikiantis Telekomunikacijų mokslo centras pasipildė dviem naujomis erdvėmis: universiteto Fizikos fakultete atidaryta vienintelė regione „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademija, taip pat duris čia atvėrė jau 15-oji Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Akademijoje vyks mokymai ne tik studentams, bet ir verslo įmonių darbuotojams, o naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai. Pirmieji jų jau pradėti kurti nė nesulaukus oficialaus laboratorijos atidarymo.

 „Išsiplėtęs Telekomunikacijų mokslo centras pirmiausia reiškia didesnes galimybes mūsų studentams. Čia jie galės išmokti dirbti su „Huawei“ įranga, o laboratorijoje ne tik įgyti patirties, bet ir padiskutuoti su šios srities profesionalais, išsigryninti savo idėjas, susitelkti ties jų įgyvendinimu, o gal net sukurti savo verslą. Vilniaus universiteto studentams tai reiškia naujas galimybes, kurių dėka Lietuva, o ir pasaulis turės puikių specialistų“, – sako laikinai einantis Vilniaus universiteto (VU) rektoriaus pareigas prof. habil. dr. Jūras Banys.

 „Huawei“ kompiuterinių tinklų įrangos Lietuvoje ir Europoje nuolat daugėja, tad didėja ir su šios kompanijos įranga gebančių dirbti specialistų poreikis. Europoje veikia keli „Huawei“ kompiuterinių tinklų mokymo centrai, artimiausias jų įsikūręs Nyderlanduose.

„Visame pasaulyje „Huawei“ yra laikomas vienu lyderiaujančių ryšio technologijų gamintojų ir kūrėjų, siūlančių naujausius technologinius sprendimus. Kartu su VU steigdami „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademiją siekiame su naujausiomis ryšio technologijomis supažindinti ir studentus, ir visus kitus jomis besidominčius, stiprinti jaunųjų specialistų žinias, didinti domėjimąsi ryšio technologijomis ir kelti regiono specialistų kompetenciją. Akademijoje suteiksime galimybę mokytis iš „Huawei“ sertifikuotų dėstytojų ir naudotis naujausia laboratorine įranga – norime paskatinti kvalifikuotų, kompetentingų, darbo rinkoje konkurencingų specialistų pasiūlos augimą. Sparčiai augančioje, itin perspektyvioje komunikacijų technologijų rinkoje pagrindinis variklis ir vienas iš labiausiai vertinamų resursų yra šios srities profesionalai, todėl tikimės, kad naujojoje akademijoje įgytos žinios ir patirtis augančiam profesionalui bus pagrindas siekti tolimesnių aukštumų“, – sako „Huawei“ vadovas Baltijos regionui George‘as Zhangas.

Pirmuosius mokymus naujojoje akademijoje planuojama surengti jau birželio pradžioje.

Šiandien VU atidaryta mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija – jau antroji šiame universitete ir penktoji apskritai. Pirmoji universiteto Matematikos ir informacijos fakultete atidaryta prieš pusantrų metų.

Visose penkiose laboratorijose, veikiančiose keturiose Lietuvos aukštosiose mokyklose, iš viso sukurta daugiau kaip šimtas darbo vietų, aprūpintų reikiama įranga. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklą kuriančios bei plečiančios bendrovės „AppCamp“ vadovo Tomo Martūno teigimu, tokia darbo vietų ir įrangos gausa universitetų studentams be jokios abejonės padės įgyti praktinės patirties, kurią taip vertina jų būsimi darbdaviai.

„Du pagrindiniai dalykai, pritraukiantys studentus ir jaunus kūrėjus į mobiliųjų aplikacijų laboratorijas, yra patirtis, kurios jose galima pasisemti, ir bendradarbiavimas. Kai kurie jauni žmonės yra puikūs programuotojai, tačiau neturi konkrečios idėjos. Kiti – atvirkščiai: turi idėją, tačiau patys negali jos įgyvendinti. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijose laukiame ir vienų, ir kitų – čia jie gali savo sumanymus ir sugebėjimus realizuoti kartu“, – teigia T. Martūnas.

Kitos trys Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos veikia Kauno technologijos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Moksleiviai į aikšteles daugiausiai sutempė senų televizorių

Kol už atliekų tvarkymą atsakingos institucijos suka galvas, kaip įgyvendinti ES direktyvų reikalavimus, Lietuvos moksleiviai rodo sektiną pavyzdį. Elektronikos platintojų Asociacijos (EPA) organizuojamo projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” metu moksleiviai elektronikos atliekų surinkimo normatyvus viršijo kelis kartus: vietoj privalomų surinkti 4 kg vienam gyventojui - surinko iki 15 kg vienam mokiniui. skaityti »

LEU leis inovatyvų taikomąjį didaktikos leidinį

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorato salėje įvyko pirmasis tęstinio elektroninio didaktikos leidinio „Didaktika-Mokykla-Visuomenė“ redakcinės kolegijos posėdis. skaityti »

Parengtos Švietimo įstatymo pataisos dėl privalomo priešmokyklinio ugdymo

Švietimo ir mokslo ministerija teikia derinimui Švietimo įstatymo projekto pataisas dėl privalomojo priešmokyklinio ugdymo įvedimo. skaityti »

KTU ir LSMU pristatė bendrą studijų programą

Sveikatos informatika – taip vadinsis pirmoji šalies akademinėje istorijoje bendra dviejų Lietuvos universitetų pirmosios pakopos studijų programa, kurią pirmadienį, pasirašydami jungtinės veiklos sutartį, pristatė KTU ir LSMU vadovai. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerijos leidiniuose apžvelgiama švietimo ir mokslo kokybė

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir išleido naujus leidinius, skirtus Lietuvos švietimo problemų analizei ir 2014 m. švietimo ir mokslo statistikai. skaityti »

VU mokslininkai mokytojus mokė tyrinėjimais grįstų mokymosi metodų

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto mokslininkų grupė, vadovaujama profesorės Valentinos Dagienės, vykdo Europos Sąjungos 7-osios bendrosios programos projektą „Matematika ir gamtos mokslai gyvenimui“ (angl. Mathematics and sciece for life, Mascil). skaityti »

VGTU absolventė siūlo kalėjimus iškelti į jūrą

Dėl savo specifikos kalėjimas dažniausiai nėra pageidaujama kaimynystės įstaiga. Remdamasi šia nuomone, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) architektūros magistro studijų absolventė sukūrė šiuolaikinio kalėjimo jūroje projektą. skaityti »

Kauno technologijos universitete įsikurs Estijos garbės konsulatas

Sausio 16 d., 15 val., Kauno technologijos universitete (KTU) atidaromas Estijos garbės konsulatas. Garbės konsule trims šalies miestams – Kaunui, Alytui ir Marijampolei – taps KTU profesorė Žaneta Simanavičienė. skaityti »

VGTU surengti pirmieji energijos vartojimo auditorių kursai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakulteto Mechanikos inžinerijos katedra pradėjo rengti energijos vartojimo technologiniuose įrenginiuose ir procesuose auditą atliekančių specialistų mokymo kursus. skaityti »

Bronislovo Lubio fondas padidino paramą VU mokslinei veiklai

Dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo vadovė Lina Paulauskė ir Vilniaus universiteto l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys pasirašė paramos sutartį. skaityti »