VU ieško bendradarbiavimo nišų su Hondūro Respublika

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 2 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas susitiko su Hondūro Respublikos ambasadoriumi Roberto Floresu Bermúdezu.

Svečias domėjosi VU, jo ryšiais su privačiu sektoriumi. Rektorius paaiškino, kad universiteto bendravimas su privačiu sektoriumi remiasi keliais dalykais: konkrečiomis studijų programomis, dėl kurių partnerių atstovai išreiškia pageidavimus, bendradarbiavimu su verslininkais, mokslo ir technologijų parkų statyba, universiteto naryste daugelyje pramonės asociacijų.

„Svarbu, kad verslininkai galėtų apsilankyti mokslo centruose ir savo akimis pamatyti, kas juose vyksta. Verslo atstovai turi komunikuoti su mokslininkais. Tą matome CERN‘e, į kurį visiems norintiems organizuojamos ekskursijos. Ypač svarbu tai, kad mokslininkų darbo aplinką pamatytų jauni žmonės“, – įsitikinęs VU vadovas.

„Siekiu Hondūre sukurti universitetų tinklą, kuris galėtų susijungti su tokiais universitetais kaip šis remiant ERASMUS+ programai, nes neturime pakankamai išteklių, kad galėtume studentus išsiųsti į įvairius pasaulio universitetus“, – vieną savo siekių įvardijo R. Floresas Bermúdezas. Jis teigė matantis bendradarbiavimo galimybių tarp Vilniaus ir Hondūro universitetų.

VU rektorius patikino, kad dėstytojai ir studentai iš Hondūro čia labai laukiami, tačiau jie turės atitikti tam tikrus reikalavimus.

Hondūro Respublikoje, turinčioje aštuonis milijonus gyventojų, yra šeši universitetai.

R. Floresas Bermúdezas diplomatinę karjerą pradėjo 1977 m. 1999–2002 m. jis buvo Hondūro Respublikos finansų ministras. Yra dirbęs Jungtinių Tautų organizacijoje, o šiuo metu eina Hondūro Respublikos ambasadoriaus pareigas Nyderlanduose, Švedijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Danijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »