VU infrastruktūros atnaujinimas – studijų programų konkurencingumui didinti

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 24 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitetas (VU) ir toliau tvirtai žengia atsinaujinimo, modernėjimo, konkurencingumo, kartu ir tarptautiškumo didinimo keliu. Vienas būdų – nuolatinės pastangos ir investicijos studijų kokybei gerinti, kur svarbus vaidmuo tenka šiuolaikinėms technologijoms bei moderniai infrastruktūrai. Tuo tikslu baigiamas įgyvendinti daugiau kaip ketverių metų trukmės 4 mln. eurų viršijantis Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamas valstybės projektas „Vilniaus universiteto filologijos, socialinių ir komunikacijos mokslų studijų infrastruktūros ir bazinės įrangos atnaujinimas“ (VP3-2.2-ŠMM-18-V-02-009).

Pasak projekto įgyvendinimo komandos, šios investicijos buvo skirtos septynių VU struktūrinių padalinių – Filologijos, Komunikacijos, Filosofijos, Kauno humanitarinio fakultetų, Užsienio kalbų, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutų bei Bibliotekos – studijų bazei atnaujinti.

Įgyvendinant projektą iš esmės buvo atnaujinta Kauno humanitarinio fakulteto infrastruktūra – nenaudojamas avarinės būklės pastatas tapo moderniu žinių prieigos centru su kompiuterizuotomis darbo vietomis, leidžiančiu naudotis VU prenumeruojamomis tarptautinėmis mokslinės literatūros duomenų bazėmis. Ši šiuolaikiška biblioteka gerokai palengvina darbą ir naudojimąsi informaciniais ištekliais. Fakultete taip pat įrengta viena moderniausių Lietuvoje audiovizualinio vertimo ir nuotolinio mokymo laboratorijų, ji aprūpinta sinchroninio vertimo įranga. Tokie esminiai atsinaujinimo darbai sudarė sąlygas atsirasti naujai šiuolaikiškai ir absolventams patraukliai bakalauro studijų programai „Audiovizualinis vertimas“, praplėtė studijų galimybes kitų bakalauro ir magistrantūros programų studentams.

Filosofijos fakultetas naujus mokslo metus pasitiko savo infrastruktūrą atnaujinęs modernia žmogaus elgesiui ir raidai tyrinėti skirta įranga. Kartu su Gamtos mokslų fakultetu įkurta mokslinių tyrimų infrastruktūra „Žmogaus gerovė ir raida“ (HUMRE), kuri įsitraukė į tarptautinę Europos sveikatos, senėjimo ir išėjimo į pensiją mokslinių tyrimų infrastruktūrą (SHARE) ir atveria galimybes visų pakopų studentams bei mokslininkams naudotis tarptautinėmis mokslinių tyrimų duomenų bazėmis, įranga, instrumentais, mokslinėmis ir technologinėmis paslaugomis. Tai savo ruožtu suteikia galimybę atlikti kokybiškus, multidisciplininius tarptautinius žmogaus gerovės ir raidos tyrimus: sveikatos, senėjimo ir išėjimo į pensiją, žmogaus elgesio ir funkcionalumo įvertinimą ir pan.

Projektas pakeitė ir Užsienio kalbų instituto studijų kokybę. Suremontuotos auditorijos, interaktyvi vaizdo ir garso technika, naujausia programinė įranga Robotel Smart Class, anglų, vokiečių, ispanų ir prancūzų kalbų mokymo programų paketai jau šiandien gerina praktinį tekstinės, vaizdinės ir garsinės informacijos įsisavinimą savarankiškai.

VU biblioteka – valstybinės reikšmės biblioteka, turinti vertingas kultūros paveldo kolekcijas, reikalaujančias ypatingo saugumo užtikrinimo. Projekto įgyvendinimo metu suremontavus patalpas bibliotekoje buvo įrengta automatizuota įeigos sistema, grįsta MIFARE kodo nuskaitymo technologija, leidžiančia atskirti galiojančius pažymėjimus nuo negaliojančių. Tokia sistema garantuoja, kad į bibliotekos patalpas pateks tik vartotojai, turintys galiojančius pažymėjimus.

Įgyvendinant projektą prie naujai įrengto informacinio stalo visomis bibliotekos darbo valandomis dirba informacijos specialistai, galintys suteikti lankytojams būtinas paslaugas ir reikalingą informaciją. Šioje erdvėje yra įrengtas ir leidinių grąžinimo įrenginys, leidžiantis taupyti darbo ir studijų laiką ir greitai grąžinti knygas bibliotekai.

Suremontavus Filologijos fakulteto auditorijas ir įrengus vėdinimo sistemą sukurta 42 vietų Kalbų mokymo laboratorija, ji aprūpinta kalbų mokymo laboratorine įranga, skirta anglų, ispanų, italų, prancūzų, vokiečių kalbų studijoms. Įsigyti tekstynų ir universalių programų įrankių paketai, vaizdo projektavimo sistemos. Tai paskatino plačiau taikyti e. mokymo(si) privalumus, organizuoti nuotolines įvairių šalies regionų, užsienio lektorių paskaitas, konferencijas. Planuojama plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą rengiant kompleksinius tarptautinius kursus, kurie remiasi ir e. mokymosi metodais. Taigi toks projektas – ir puiki tarptautinių ryšių su užsienio partneriais stiprinimo priemonė.

Komunikacijos fakulteto studentų pasirengimą savarankiškai profesinei veiklai ir modernius komunikacijos ir informacijos mokslų tyrimus užtikrins visiškai naujai pagal griežtus reikalavimus rekonstruotos ir modernia įranga aprūpintos mokomosios radijo ir televizijos studijų laboratorijos, atnaujinta Paveldo skaitmeninimo laboratorija, Mokomoji leidykla. Fakulteto darbuotojų teigimu, naujais mokslo metais jų turima studijų bazė niekuo nesiskiria nuo panašių technologinių infrastruktūrų profesinėje aplinkoje ir geriausiuose užsienio universitetuose, vykdančiuose komunikacijos ir informacijos studijų programas.

Šis baigiamas įgyvendinti infrastruktūros atnaujinimo projektas deda pamatus naujam kokybiniam proveržiui įvairiose humanitarinių ir socialinių mokslų studijų srityse. Per studijas įgytos teorinės žinios ir paktiniai įgūdžiai leis studentams sėkmingiau integruotis į darbo rinką, gautas studijuojant žinias pritaikyti praktikoje ir intensyviai dalyvauti Lietuvos ir užsienio institucijų vykdomuose moksliniuose tyrimuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Baltarusijoje VU choras „Virgo“ pelnė pagrindinį prizą

Gegužės 5–8 d. Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ dalyvavo Minske vykusiame tarptautiniame studentų chorų forume „Paparac Kvetka“. skaityti »

VGTU studentų suburta formulės komanda rengiasi varžybų startui

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) į komandą susibūrę jaunieji inžinerijos entuziastai kuria tai, kas Lietuvoje dar nekurta – elektrinį studentų formulės automobilį. skaityti »

Mokiniai į teisę pažvelgs išradingai

Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Teisingumo ministerija ir Nacionalinė teismų administracija kviečia Lietuvos mokinius į savo teises ir pareigas pažvelgti išradingai – šia tema kuriant trumpametražius filmukus konkursui „14:16:18“. skaityti »

Leidiniui „KTU: This is not science fiction“ – tarptautinis rinkodaros ir komunikacijos apdovanojimas

Kauno technologijos universitetą pristatantis leidinys „KTU: This is not science fiction“ JAV prestižiniuose rinkodaros ir komunikacijos apdovanojimuose „Communicator Awards“ Dizaino ir spaudos kategorijoje laimėjo aukščiausio meistriškumo įvertinimą. skaityti »

Vyks vaizdo konferencija internetu „Švietimas ir informacinės technologijos“

Vytauto Didžiojo universitetas su Lietuvos edukologijos, Klaipėdos ir Šiaulių universitetais jungiasi prie Europos suaugusiųjų švietėjų portalo „Epale“ Skaitmeninio mokymosi savaitės ir gegužės 10 d. 15–17 val. organizuoja vaizdo konferenciją internetu „Švietimas ir informacinės technologijos“. skaityti »

Nauja SMK socialinė iniciatyva „WayforMe“ skatins atrasti gyvenimo kelią

Gegužės 4 dieną Vilniuje, Socialinių mokslų kolegijoje (SMK), įvyko naujos socialinės iniciatyvos, kurią inicijavo SMK studentų ir darbuotojų bendra kūrybinė komanda, pristatomasis renginys. skaityti »

Rengiant pedagogus – ypatingas dėmesys praktikai

Švietimo ir mokslo ministerija parengė pedagogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos gaires. skaityti »

MRU akredituota nauja jungtinė magistrantūros studijų programa „Informatika ir vaizdo turinys“

Balandžio 28 d. Studijų kokybės vertinimo centras maksimaliai galimam 3 metų laikotarpiui akreditavo naują BMS ir Dongseo universiteto parengtą jungtinę magistrantūros studijų programą „Informatika ir vaizdo turinys“. skaityti »

Į Lietuvą kviečiamas studijuoti gabus užsienio jaunimas

Siekiant skatinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą magistrantūros studijoms. skaityti »

Lietuvos ir JAV mokslininkai sumanė, kaip padidinti šviesos diodų efektyvumą

Kauno technologijos universiteto (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto prof. Audrius Alkauskas prisidėjo prie šviesos diodų efektyvumo tyrimo, vykdyto kartu su JAV mokslininkais. skaityti »