VU išsirinko vieną pagrindinių valdymo organų – Tarybą

Publikuota: 2014 m. gruodžio 11 d. ketvirtadienis

Paaiškėjo visa naujosios Vilniaus universiteto Tarybos sudėtis. Antrajame balsavimo ture į Tarybą išrinkti nariai likusiose trijose srityse: humanitarinių mokslų srityje – prof. dr. Paulius Subačius (vidinis narys), lituanistikos ir kultūros plėtros srityje – Lolita Varanavičienė (išorinis narys), o teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros srityje daugiausia balsų surinko Ingrida Šimonytė (išorinis narys).

Pirmajame rinkimų etape VU Tarybos nariais tapo: vidiniais nariais socialinių mokslų srityje – prof. dr. Romas Lazutka, sveikatos mokslų srityje – prof. dr. Eugenijus Lesinskas,  gyvybės, žemės ir aplinkos mokslų srityje – prof. habil. dr. Juozas Rimantas Lazutka, fizinių ir technologijos mokslų srityje – prof. habil. dr. Feliksas Ivanauskas; išoriniais nariais aukštųjų technologijų, susijusių su biomedicinos mokslais, srityje – Algimantas Markauskas, aukštųjų technologijų, susijusių su fiziniais mokslais, srityje – Rimantas Kraujalis. Studentai delegavo Andrių Uždanavičių ir Raimundą Balčiūnaitį.

VU Taryba sudaroma 5 metams, tas pats asmuo Tarybos nariu galės būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Naujoji Taryba tiesiogiai dalyvaus Vilniaus universiteto valdyme, o viena pirmųjų atsakingų jos funkcijų bus kitų metų pradžioje išrinkti VU rektorių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Budapešte pristatytos studijų Lietuvoje galimybės

Lietuvos ambasada Vengrijoje lapkričio 18 dieną Budapešto Corvinus universitete kartu su šiuo metu universitete studijuojančiais studentais iš Lietuvos pristatė aukštojo mokslo studijų programas ir studijų Lietuvoje galimybes. skaityti »

Lietuva, Latvija ir Taivanas bendradarbiauja mokslinių tyrimų srityje

Lapkričio 20-21 d. Lietuvoje vieši Latvijos ir Taivano mokslo politikos strategų ir ekspertų delegacijos. skaityti »

„Mokykla 2014“ ateities klasės: išmanusis mokslas realybėje ir naujos kartos knygos

Menotyrininkė iš savo biuro mokiniams tiesiogiai per pokalbių programą papasakoja apie įvairius menininkus, vaikai tuomet iškart su programėlių pagalba klasėje ima kurti savo piešinius, talpina į vidinį mokyklos socialinį tinklą, kur juos ir aptaria. skaityti »

Darbdaviai labiausiai pasigenda absolventų gebėjimo taikyti žinias

Darbdavių ir moksleivių, absolventų lūkesčiai priimant į darbą ir stengiantis įsidarbinti smarkiai skiriasi, rodo apklausa. Be to, darbdaviai labiausiai pasigenda profesines mokyklas, kolegijas, universitetus baigusių jaunuolių gebėjimo taikyti žinias. skaityti »

Tarptautinės studentų dienos metu studentai dirbo kartu su Švietimo ir mokslo ministerijos vadovais

Tarptautinę studentų dieną, lapkričio 17 d., studentai, besidomintys aukštojo mokslo politikos formavimu, praleido Švietimo ir mokslo ministerijoje, susipažino su jos veikla ir vadovų darbu, kartu su ministerijos vadovais dalyvavo posėdžiuose, išsakė savo nuomonę studijų politikos klausimais. skaityti »

Kaip panaudoti technologines galimybes, kad vaikai norėtų mokytis?

2014 m. lapkričio 21–23 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks mokyklų įrangos ir mokymo priemonių paroda „Mokykla 2014“. skaityti »

Aukštosios mokyklos kviečiamos teikti paraiškas dėstytojų iš užsienio vizitams

Lietuvos aukštosios mokyklos skatinamos kviestis aukštos kvalifikacijos dėstytojus iš užsienio. Švietimo ir mokslo ministerija finansiškai remia užsieniečių dėstytojų vizitus. Universitetai ir kolegijos gali teikti paraiškas iki 2014 m. gruodžio 12 d. skaityti »

Premjeras Algirdas Butkevičius: į mokslą ir technologijas investuotos lėšos atneša didžiulę grąžą

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo „Santakos“ slėnio KTU Mokslo ir technologijų centro bei Technologinio verslo inkubatoriaus atidaryme. skaityti »

Lietuvos pedagogai išmanaus mokymo patirtį perduoda ir kolegoms užsienyje

Moderniosios technologijos padeda moksleiviams ne tik greičiau įsisavinti naujas žinias, bet ir ugdyti ateities karjeroje praversiančias kompetencijas. Tiesa, kaip pastebi ekspertai, mokytojams kartais vis dar pritrūksta drąsos išbandyti naujoves savo veikloje. skaityti »

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje – modernūs mokymo rūmai ateities inžinieriams

Lapkričio 13 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis dalyvaus Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) modernizuotų rūmų atidaryme (Olandų g. 16). skaityti »