VU išsirinko vieną pagrindinių valdymo organų – Tarybą

Publikuota: 2014 m. gruodžio 11 d. ketvirtadienis

Paaiškėjo visa naujosios Vilniaus universiteto Tarybos sudėtis. Antrajame balsavimo ture į Tarybą išrinkti nariai likusiose trijose srityse: humanitarinių mokslų srityje – prof. dr. Paulius Subačius (vidinis narys), lituanistikos ir kultūros plėtros srityje – Lolita Varanavičienė (išorinis narys), o teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros srityje daugiausia balsų surinko Ingrida Šimonytė (išorinis narys).

Pirmajame rinkimų etape VU Tarybos nariais tapo: vidiniais nariais socialinių mokslų srityje – prof. dr. Romas Lazutka, sveikatos mokslų srityje – prof. dr. Eugenijus Lesinskas,  gyvybės, žemės ir aplinkos mokslų srityje – prof. habil. dr. Juozas Rimantas Lazutka, fizinių ir technologijos mokslų srityje – prof. habil. dr. Feliksas Ivanauskas; išoriniais nariais aukštųjų technologijų, susijusių su biomedicinos mokslais, srityje – Algimantas Markauskas, aukštųjų technologijų, susijusių su fiziniais mokslais, srityje – Rimantas Kraujalis. Studentai delegavo Andrių Uždanavičių ir Raimundą Balčiūnaitį.

VU Taryba sudaroma 5 metams, tas pats asmuo Tarybos nariu galės būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Naujoji Taryba tiesiogiai dalyvaus Vilniaus universiteto valdyme, o viena pirmųjų atsakingų jos funkcijų bus kitų metų pradžioje išrinkti VU rektorių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Klaipėdos universitetas ieško gudriausių moksleivių

Klaipėdos universitetas ieško gudriausiųjų moksleivių. Dalyvauti ketvirtus metus iš eilės organizuojamame konkurse „Klaipėdos mokyklų protų kovos 2014“ kviečiami moksleiviai nuo 16 metų. skaityti »

Mokytojai patenkinti specialiais mokymais, kaip paaugliams diegti socialinius įgūdžius

Siekiant užtikrinti ugdymo modelio „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ ir paauglių socialinių įgūdžių ugdymo programos „Tiltai“ kokybę, 19-oje projekte dalyvaujančių šalies mokyklų buvo organizuojamos supervizijos mokyklų administracijos darbuotojams, mokytojams, programos „Tiltai“ mokymų instruktoriams. skaityti »

Jaunųjų mokslininkų apklausa: dėl būtinybės dirbti lieka per mažai laiko disertacijai rašyti

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) užsakymu atlikto daktarų, doktorantų ir jaunųjų mokslininkų iki 35 metų tyrimo duomenimis, Lietuvos mokslo finansavimas vis dar yra pernelyg mažas ir lietuvis mokslininkas gauna bene du kartus mažesnį atlyginimą nei Europos vidurkis. skaityti »

KTU mokslininkų išradimas: aklųjų „baltąją lazdelę“ pakeis pjezoelektrinis liestukas

Vienintelė priemonė, padedanti akliesiems orientuotis erdvėje, yra „baltoji lazdelė“. skaityti »

VU Vaikų universiteto žiemos sesija – jau greitai!

Sausio 14 dieną VU Teatro salėje prasideda VU Vaikų universiteto 2014 metų žiemos sesija. skaityti »

Didėja mokinio krepšelis ir švietimo finansavimas

Nuo sausio 1 d. pirmą kartą po kelerių metų pertraukos didinamas mokinio krepšelis. skaityti »

Kauno universitetų rektoriai sieks atkurti istorinį Lietuvos universitetą

Šių metų gruodžio 31 d. pasirašytas Kauno universitetų ketinimo protokolas, kuriame penkių universitetų rektoriai sutarė dėl siekio iki 2022 m. atkurti istorinį Lietuvos universitetą, įsteigtą 1922 m. Kaune. skaityti »

Europos Sąjungos investicijos: kokybiškas Lietuvos švietimas ir modernus mokslas

Šiemet baigiasi antrasis ES struktūrinės paramos Lietuvai laikotarpis. 2007–2013 metais Lietuvos švietimui ir mokslui buvo skirta daugiau nei 3 milijardai Lt ES struktūrinių fondų lėšų. skaityti »

Lietuvos mokiniai Tarptautinėje matematikos olimpiadoje laimėjo tris medalius

Iš 54–osios Tarptautinės matematikos olimpiados, vykusios Santa Marta mieste, Kolumbijoje, visi jaunieji matematikai grįžo su apdovanojimais. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras: sieksime didinti mokytojų atlyginimus, o sutaupytas mokinio krepšelio lėšas palikti mokymo reikmėms

Švietimo ir mokslo ministerija sieks, kad 2014 m. lėšos, kurios sutaupomos dėl mokinių skaičiaus mažėjimo, būtų skiriamos švietimo kokybei ir prieinamumui, o ne grąžinamos atgal į biudžetą, kaip yra iki šiol. skaityti »