VU mokslininkų ir studentų moksliniams darbams – LMA apdovanojimai

Publikuota: 2014 m. kovo 4 d. antradienis

Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskelbė 2013 m. vardinių premijų laureatus, jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus. Tarp jų – ir Vilniaus universiteto mokslininkai ir studentai.

Vardinės premijos skirtos:

Prof. habil. dr. Gediminui Juzeliūnui (Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktoriui) už darbų ciklą „Šaltųjų atomų valdymas šviesos pluoštais“. Profesoriaus darbas įvertintas Adolfo Jucio (teorinė fizika) premija.

Akad. Kazimiero Meškausko premija jauniesiems mokslininkams ekonomistams skirta dr. Algimantui Laurinavičiui  (Ekonomikos fakultetas) už darbą „Turtu pagrįstos politikos įgyvendinimo modelis Lietuvoje“.

LMA jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai:

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius pagyrimo raštu įvertino dr. Agnės Ramanauskaitės (Kauno humanitarinis fakultetas) mokslinį darbą „Intelektinio kapitalo įvertinimo ir pateikimo finansinėse ataskaitose modelis“.

Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius premijas skyrė dr. Jonui Jankauskui (Matematikos ir informatikos fakultetas) už mokslinį darbą „Polinomų aukščiai“ ir dr. Tomui Čeponiui (Taikomųjų mokslų institutas) už mokslinį darbą „Radiacinės Si prietaisų parametrų optimizavimo ir radiacinių defektų kontrolės technologijos“.

Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrius premiją skyrė dr. Eglei Preikšaitienei (Medicinos fakultetas) už mokslinį darbą „Asmenų, turinčių intelektinę negalią, patogeninių kopijų skaičiaus pokyčių įtakos fenomui įvertinimas“.

Technikos mokslų skyrius premija įvertino dr. Tomo Šalkaus (Fizikos fakultetas) mokslinį darbą „Kietųjų elektrolitų impedanso spektroskopiniai tyrimai elektrinių laukų dažniuose iki 3 GHZ“ ir pagyrimo raštu – dr. Gražinos Pyž (Matematikos ir informatikos institutas) darbą „Lietuviškų fonemų dinaminių modelių analizė ir sintezė“.

LMA aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai:

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius pagyrimo raštu įvertino magistrantės Jurgitos Astrauskienės (Kauno humanitarinis fakultetas) mokslinį darbą „Johno Websterio „Malfio Hercogienės tragedija“: sąmojo kontekstai ir iššūkiai“.

Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius premijas skyrė doktorantams Steponui Raišiui (Taikomųjų mokslų institutas) už mokslinį darbą „Trifenilamino junginių funkcionalizavimas optoelektronikai“ ir Gražvydui Šemetulskiui (Matematikos ir informatikos fakultetas) už mokslinį darbą „Daugianario kvadrato aukštis“.

Visas tris Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus premijas susižėrė VU studentai: magistrė Eglė Jakubavičiūtė (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Ešerių populiacijos Kuršių mariose modeliavimo galimybių analizė“, doktorantas Vaidotas Valskys (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Babruko ežero pietinės įlankos dumblo užterštumo sunkiaisiais metalais tyrimai“ ir magistrė Agnė Jasinavičiūtė (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Rekreacinių regioninių parkų problema Lietuvoje“.

Pagyrimo raštu šiame skyriuje įvertintas magistranto Jurijaus Danilovo (Gamtos mokslų fakultetas) darbas „Lietuvos šakniniai amarai“.

Sveikiname laureatus!

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »