VU mokslininkų ir studentų moksliniams darbams – LMA apdovanojimai

Publikuota: 2014 m. kovo 4 d. antradienis

Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskelbė 2013 m. vardinių premijų laureatus, jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus. Tarp jų – ir Vilniaus universiteto mokslininkai ir studentai.

Vardinės premijos skirtos:

Prof. habil. dr. Gediminui Juzeliūnui (Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktoriui) už darbų ciklą „Šaltųjų atomų valdymas šviesos pluoštais“. Profesoriaus darbas įvertintas Adolfo Jucio (teorinė fizika) premija.

Akad. Kazimiero Meškausko premija jauniesiems mokslininkams ekonomistams skirta dr. Algimantui Laurinavičiui  (Ekonomikos fakultetas) už darbą „Turtu pagrįstos politikos įgyvendinimo modelis Lietuvoje“.

LMA jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai:

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius pagyrimo raštu įvertino dr. Agnės Ramanauskaitės (Kauno humanitarinis fakultetas) mokslinį darbą „Intelektinio kapitalo įvertinimo ir pateikimo finansinėse ataskaitose modelis“.

Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius premijas skyrė dr. Jonui Jankauskui (Matematikos ir informatikos fakultetas) už mokslinį darbą „Polinomų aukščiai“ ir dr. Tomui Čeponiui (Taikomųjų mokslų institutas) už mokslinį darbą „Radiacinės Si prietaisų parametrų optimizavimo ir radiacinių defektų kontrolės technologijos“.

Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrius premiją skyrė dr. Eglei Preikšaitienei (Medicinos fakultetas) už mokslinį darbą „Asmenų, turinčių intelektinę negalią, patogeninių kopijų skaičiaus pokyčių įtakos fenomui įvertinimas“.

Technikos mokslų skyrius premija įvertino dr. Tomo Šalkaus (Fizikos fakultetas) mokslinį darbą „Kietųjų elektrolitų impedanso spektroskopiniai tyrimai elektrinių laukų dažniuose iki 3 GHZ“ ir pagyrimo raštu – dr. Gražinos Pyž (Matematikos ir informatikos institutas) darbą „Lietuviškų fonemų dinaminių modelių analizė ir sintezė“.

LMA aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai:

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius pagyrimo raštu įvertino magistrantės Jurgitos Astrauskienės (Kauno humanitarinis fakultetas) mokslinį darbą „Johno Websterio „Malfio Hercogienės tragedija“: sąmojo kontekstai ir iššūkiai“.

Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius premijas skyrė doktorantams Steponui Raišiui (Taikomųjų mokslų institutas) už mokslinį darbą „Trifenilamino junginių funkcionalizavimas optoelektronikai“ ir Gražvydui Šemetulskiui (Matematikos ir informatikos fakultetas) už mokslinį darbą „Daugianario kvadrato aukštis“.

Visas tris Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus premijas susižėrė VU studentai: magistrė Eglė Jakubavičiūtė (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Ešerių populiacijos Kuršių mariose modeliavimo galimybių analizė“, doktorantas Vaidotas Valskys (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Babruko ežero pietinės įlankos dumblo užterštumo sunkiaisiais metalais tyrimai“ ir magistrė Agnė Jasinavičiūtė (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Rekreacinių regioninių parkų problema Lietuvoje“.

Pagyrimo raštu šiame skyriuje įvertintas magistranto Jurijaus Danilovo (Gamtos mokslų fakultetas) darbas „Lietuvos šakniniai amarai“.

Sveikiname laureatus!

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »