VU mokslininkų ir studentų moksliniams darbams – LMA apdovanojimai

Publikuota: 2014 m. kovo 4 d. antradienis

Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskelbė 2013 m. vardinių premijų laureatus, jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus. Tarp jų – ir Vilniaus universiteto mokslininkai ir studentai.

Vardinės premijos skirtos:

Prof. habil. dr. Gediminui Juzeliūnui (Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktoriui) už darbų ciklą „Šaltųjų atomų valdymas šviesos pluoštais“. Profesoriaus darbas įvertintas Adolfo Jucio (teorinė fizika) premija.

Akad. Kazimiero Meškausko premija jauniesiems mokslininkams ekonomistams skirta dr. Algimantui Laurinavičiui  (Ekonomikos fakultetas) už darbą „Turtu pagrįstos politikos įgyvendinimo modelis Lietuvoje“.

LMA jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai:

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius pagyrimo raštu įvertino dr. Agnės Ramanauskaitės (Kauno humanitarinis fakultetas) mokslinį darbą „Intelektinio kapitalo įvertinimo ir pateikimo finansinėse ataskaitose modelis“.

Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius premijas skyrė dr. Jonui Jankauskui (Matematikos ir informatikos fakultetas) už mokslinį darbą „Polinomų aukščiai“ ir dr. Tomui Čeponiui (Taikomųjų mokslų institutas) už mokslinį darbą „Radiacinės Si prietaisų parametrų optimizavimo ir radiacinių defektų kontrolės technologijos“.

Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrius premiją skyrė dr. Eglei Preikšaitienei (Medicinos fakultetas) už mokslinį darbą „Asmenų, turinčių intelektinę negalią, patogeninių kopijų skaičiaus pokyčių įtakos fenomui įvertinimas“.

Technikos mokslų skyrius premija įvertino dr. Tomo Šalkaus (Fizikos fakultetas) mokslinį darbą „Kietųjų elektrolitų impedanso spektroskopiniai tyrimai elektrinių laukų dažniuose iki 3 GHZ“ ir pagyrimo raštu – dr. Gražinos Pyž (Matematikos ir informatikos institutas) darbą „Lietuviškų fonemų dinaminių modelių analizė ir sintezė“.

LMA aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai:

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius pagyrimo raštu įvertino magistrantės Jurgitos Astrauskienės (Kauno humanitarinis fakultetas) mokslinį darbą „Johno Websterio „Malfio Hercogienės tragedija“: sąmojo kontekstai ir iššūkiai“.

Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius premijas skyrė doktorantams Steponui Raišiui (Taikomųjų mokslų institutas) už mokslinį darbą „Trifenilamino junginių funkcionalizavimas optoelektronikai“ ir Gražvydui Šemetulskiui (Matematikos ir informatikos fakultetas) už mokslinį darbą „Daugianario kvadrato aukštis“.

Visas tris Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus premijas susižėrė VU studentai: magistrė Eglė Jakubavičiūtė (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Ešerių populiacijos Kuršių mariose modeliavimo galimybių analizė“, doktorantas Vaidotas Valskys (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Babruko ežero pietinės įlankos dumblo užterštumo sunkiaisiais metalais tyrimai“ ir magistrė Agnė Jasinavičiūtė (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Rekreacinių regioninių parkų problema Lietuvoje“.

Pagyrimo raštu šiame skyriuje įvertintas magistranto Jurijaus Danilovo (Gamtos mokslų fakultetas) darbas „Lietuvos šakniniai amarai“.

Sveikiname laureatus!

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »