VU mokslininkų ir studentų moksliniams darbams – LMA apdovanojimai

Publikuota: 2014 m. kovo 4 d. antradienis

Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskelbė 2013 m. vardinių premijų laureatus, jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus. Tarp jų – ir Vilniaus universiteto mokslininkai ir studentai.

Vardinės premijos skirtos:

Prof. habil. dr. Gediminui Juzeliūnui (Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktoriui) už darbų ciklą „Šaltųjų atomų valdymas šviesos pluoštais“. Profesoriaus darbas įvertintas Adolfo Jucio (teorinė fizika) premija.

Akad. Kazimiero Meškausko premija jauniesiems mokslininkams ekonomistams skirta dr. Algimantui Laurinavičiui  (Ekonomikos fakultetas) už darbą „Turtu pagrįstos politikos įgyvendinimo modelis Lietuvoje“.

LMA jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai:

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius pagyrimo raštu įvertino dr. Agnės Ramanauskaitės (Kauno humanitarinis fakultetas) mokslinį darbą „Intelektinio kapitalo įvertinimo ir pateikimo finansinėse ataskaitose modelis“.

Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius premijas skyrė dr. Jonui Jankauskui (Matematikos ir informatikos fakultetas) už mokslinį darbą „Polinomų aukščiai“ ir dr. Tomui Čeponiui (Taikomųjų mokslų institutas) už mokslinį darbą „Radiacinės Si prietaisų parametrų optimizavimo ir radiacinių defektų kontrolės technologijos“.

Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrius premiją skyrė dr. Eglei Preikšaitienei (Medicinos fakultetas) už mokslinį darbą „Asmenų, turinčių intelektinę negalią, patogeninių kopijų skaičiaus pokyčių įtakos fenomui įvertinimas“.

Technikos mokslų skyrius premija įvertino dr. Tomo Šalkaus (Fizikos fakultetas) mokslinį darbą „Kietųjų elektrolitų impedanso spektroskopiniai tyrimai elektrinių laukų dažniuose iki 3 GHZ“ ir pagyrimo raštu – dr. Gražinos Pyž (Matematikos ir informatikos institutas) darbą „Lietuviškų fonemų dinaminių modelių analizė ir sintezė“.

LMA aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai:

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyrius pagyrimo raštu įvertino magistrantės Jurgitos Astrauskienės (Kauno humanitarinis fakultetas) mokslinį darbą „Johno Websterio „Malfio Hercogienės tragedija“: sąmojo kontekstai ir iššūkiai“.

Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyrius premijas skyrė doktorantams Steponui Raišiui (Taikomųjų mokslų institutas) už mokslinį darbą „Trifenilamino junginių funkcionalizavimas optoelektronikai“ ir Gražvydui Šemetulskiui (Matematikos ir informatikos fakultetas) už mokslinį darbą „Daugianario kvadrato aukštis“.

Visas tris Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus premijas susižėrė VU studentai: magistrė Eglė Jakubavičiūtė (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Ešerių populiacijos Kuršių mariose modeliavimo galimybių analizė“, doktorantas Vaidotas Valskys (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Babruko ežero pietinės įlankos dumblo užterštumo sunkiaisiais metalais tyrimai“ ir magistrė Agnė Jasinavičiūtė (Gamtos mokslų fakultetas) už mokslinį darbą „Rekreacinių regioninių parkų problema Lietuvoje“.

Pagyrimo raštu šiame skyriuje įvertintas magistranto Jurijaus Danilovo (Gamtos mokslų fakultetas) darbas „Lietuvos šakniniai amarai“.

Sveikiname laureatus!

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »