VU studentės – tarp geriausių pasaulio tarptautinės teisės žinovų

Publikuota: 2012 m. balandžio 17 d. antradienis

Apie 130 komandų iš 86 pasaulio valstybių, sudėtingus tarptautinės teisės klausimus gvildenantis dviejų valstybių ginčas, pusė metų atkaklaus darbo ir savaitė įtemptų kovų teismo salėje bei gyvenimą keičianti patirtis – taip galima trumpai apibūdinti Vašingtone (JAV) vykusį 53-iąjį tarptautinį Philip C. Jessup teismo inscenizacijos konkursą. Šioje teisės studentų olimpiadoje Lietuvai šiemet atstovavo Vilniaus universiteto komanda, sudaryta iš Teisės fakulteto studenčių Jevgenijos Vienažindytės ir Aistės Dumbrytės.

Konkurso dalyviai inscenizavo bylos sprendimą Tarptautiniame teisingumo teisme. Šiais metais dviejų išgalvotų valstybių atstovai (studentai) argumentavo savo poziciją tokiais klausimais kaip perversmo keliu į valdžią atėjusios vyriausybės teisėtumas, valstybės narės atsakomybė už tarptautinės organizacijos veiksmus, valstybių teisė į imunitetą kitų valstybių nacionaliniuose teismuose bei tarptautinė kultūros vertybių apsauga. Komandoms teko rengtis apginti kiekvienos iš ginčo šalių poziciją, išdėstyti savo argumentus raštu bei įtikinamai juos pateikti žodžiu ir atsakyti į griežtų, bet kompetentingų teisėjų užduodamus įvairiausius klausimus. Dalyvių pasirodymus vertino tarptautinės teisės ekspertai iš viso pasaulio, o finale teisėjavo Tarptautinio teisingumo teismo teisėjai H. Owada (buvęs šio teismo prezidentas), K. Keith ir J. Donoghue.

Įveikus MRU ir VDU komandas nacionalinėje atrankoje ir tokiu būdu iškovojus teisę atstovauti Lietuvai šiame prestižiniame konkurse, Vilniaus universiteto studentėms Vašingtone teko rungtis su Pietų Korėjos, JAV, Baltarusijos ir Dominikos Respublikos universitetų komandomis. Pelniusios pergalę prieš tris iš keturių konkurentų ir nusileidusios tik ilgametes dalyvavimo šiame konkurse tradicijas turinčiam JAV Kolumbijos universitetui, lietuvės galutiniame komandų reitinge užėmė 35 vietą iš beveik 130-ties, dalyvavusių tarptautiniuose raunduose. A. Dumbrytė taip pat pateko į 100 geriausių konkurso oratorių sąrašą. Šių metų konkurso čempionais tapo Maskvos valstybinio universiteto studentai.

VU studentės neslepia esančios patenkintos savo rezultatais. „Labai džiaugiamės, kad pavyko įrašyti Lietuvos ir Vilniaus universiteto vardą tarp geriausiųjų tiek komandų, tiek individualių oratorių reitinguose, - tikina A. Dumbrytė. – Philip C. Jessup teismo inscenizacijos konkursui ruošėmės labai rimtai, atidavėme tam daug laiko ir pastangų, todėl pasiektas rezultatas yra išties malonus mūsų darbo įvertinimas.“ J. Vienažindytė taip pat pažymi neįtikėtiną patirtį, įgytą dalyvaujant šiame konkurse: „Bene didžiausią įspūdį paliko JAV komanda, su kuria teko rungtis: jų teisės žinios ir oratoriniai sugebėjimai yra pribloškiantys, taigi nieko keista, kad ši komanda jau trejus metus iš eilės iškopia į konkurso finalą. Tačiau jie patys pabrėžė, kad jų komanda sudaryta iš penkių oratorių, dalis iš jų jau turėjo dalyvavimo šiame konkurse patirties, ruoštis jiems padeda būrys patarėjų bei ankstesnių metų dalyviai. Beveik visi konkurso dalyviai, su kuriais teko malonumas susipažinti, ypač stebėjosi, kad Lietuvos komanda, kurioje buvome tik dviese, sugebėjo taip puikiai pasirodyti.“ Teisėjai taip pat gyrė VU studenčių gebėjimą greitai ir taikliai reaguoti į oponentų argumentus bei nesutrikti atsakinėjant į sudėtingus teisėjų klausimus. Ypač maloniai teisėjai atsiliepė po raundo su Dominikos Respublikos atstovais, neslėpdami savo susižavėjimo komandos stiprumu ir pasirengimu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »