VU studentės – tarp geriausių pasaulio tarptautinės teisės žinovų

Publikuota: 2012 m. balandžio 17 d. antradienis

Apie 130 komandų iš 86 pasaulio valstybių, sudėtingus tarptautinės teisės klausimus gvildenantis dviejų valstybių ginčas, pusė metų atkaklaus darbo ir savaitė įtemptų kovų teismo salėje bei gyvenimą keičianti patirtis – taip galima trumpai apibūdinti Vašingtone (JAV) vykusį 53-iąjį tarptautinį Philip C. Jessup teismo inscenizacijos konkursą. Šioje teisės studentų olimpiadoje Lietuvai šiemet atstovavo Vilniaus universiteto komanda, sudaryta iš Teisės fakulteto studenčių Jevgenijos Vienažindytės ir Aistės Dumbrytės.

Konkurso dalyviai inscenizavo bylos sprendimą Tarptautiniame teisingumo teisme. Šiais metais dviejų išgalvotų valstybių atstovai (studentai) argumentavo savo poziciją tokiais klausimais kaip perversmo keliu į valdžią atėjusios vyriausybės teisėtumas, valstybės narės atsakomybė už tarptautinės organizacijos veiksmus, valstybių teisė į imunitetą kitų valstybių nacionaliniuose teismuose bei tarptautinė kultūros vertybių apsauga. Komandoms teko rengtis apginti kiekvienos iš ginčo šalių poziciją, išdėstyti savo argumentus raštu bei įtikinamai juos pateikti žodžiu ir atsakyti į griežtų, bet kompetentingų teisėjų užduodamus įvairiausius klausimus. Dalyvių pasirodymus vertino tarptautinės teisės ekspertai iš viso pasaulio, o finale teisėjavo Tarptautinio teisingumo teismo teisėjai H. Owada (buvęs šio teismo prezidentas), K. Keith ir J. Donoghue.

Įveikus MRU ir VDU komandas nacionalinėje atrankoje ir tokiu būdu iškovojus teisę atstovauti Lietuvai šiame prestižiniame konkurse, Vilniaus universiteto studentėms Vašingtone teko rungtis su Pietų Korėjos, JAV, Baltarusijos ir Dominikos Respublikos universitetų komandomis. Pelniusios pergalę prieš tris iš keturių konkurentų ir nusileidusios tik ilgametes dalyvavimo šiame konkurse tradicijas turinčiam JAV Kolumbijos universitetui, lietuvės galutiniame komandų reitinge užėmė 35 vietą iš beveik 130-ties, dalyvavusių tarptautiniuose raunduose. A. Dumbrytė taip pat pateko į 100 geriausių konkurso oratorių sąrašą. Šių metų konkurso čempionais tapo Maskvos valstybinio universiteto studentai.

VU studentės neslepia esančios patenkintos savo rezultatais. „Labai džiaugiamės, kad pavyko įrašyti Lietuvos ir Vilniaus universiteto vardą tarp geriausiųjų tiek komandų, tiek individualių oratorių reitinguose, - tikina A. Dumbrytė. – Philip C. Jessup teismo inscenizacijos konkursui ruošėmės labai rimtai, atidavėme tam daug laiko ir pastangų, todėl pasiektas rezultatas yra išties malonus mūsų darbo įvertinimas.“ J. Vienažindytė taip pat pažymi neįtikėtiną patirtį, įgytą dalyvaujant šiame konkurse: „Bene didžiausią įspūdį paliko JAV komanda, su kuria teko rungtis: jų teisės žinios ir oratoriniai sugebėjimai yra pribloškiantys, taigi nieko keista, kad ši komanda jau trejus metus iš eilės iškopia į konkurso finalą. Tačiau jie patys pabrėžė, kad jų komanda sudaryta iš penkių oratorių, dalis iš jų jau turėjo dalyvavimo šiame konkurse patirties, ruoštis jiems padeda būrys patarėjų bei ankstesnių metų dalyviai. Beveik visi konkurso dalyviai, su kuriais teko malonumas susipažinti, ypač stebėjosi, kad Lietuvos komanda, kurioje buvome tik dviese, sugebėjo taip puikiai pasirodyti.“ Teisėjai taip pat gyrė VU studenčių gebėjimą greitai ir taikliai reaguoti į oponentų argumentus bei nesutrikti atsakinėjant į sudėtingus teisėjų klausimus. Ypač maloniai teisėjai atsiliepė po raundo su Dominikos Respublikos atstovais, neslėpdami savo susižavėjimo komandos stiprumu ir pasirengimu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »