VU studentės – tarp geriausių pasaulio tarptautinės teisės žinovų

Publikuota: 2012 m. balandžio 17 d. antradienis

Apie 130 komandų iš 86 pasaulio valstybių, sudėtingus tarptautinės teisės klausimus gvildenantis dviejų valstybių ginčas, pusė metų atkaklaus darbo ir savaitė įtemptų kovų teismo salėje bei gyvenimą keičianti patirtis – taip galima trumpai apibūdinti Vašingtone (JAV) vykusį 53-iąjį tarptautinį Philip C. Jessup teismo inscenizacijos konkursą. Šioje teisės studentų olimpiadoje Lietuvai šiemet atstovavo Vilniaus universiteto komanda, sudaryta iš Teisės fakulteto studenčių Jevgenijos Vienažindytės ir Aistės Dumbrytės.

Konkurso dalyviai inscenizavo bylos sprendimą Tarptautiniame teisingumo teisme. Šiais metais dviejų išgalvotų valstybių atstovai (studentai) argumentavo savo poziciją tokiais klausimais kaip perversmo keliu į valdžią atėjusios vyriausybės teisėtumas, valstybės narės atsakomybė už tarptautinės organizacijos veiksmus, valstybių teisė į imunitetą kitų valstybių nacionaliniuose teismuose bei tarptautinė kultūros vertybių apsauga. Komandoms teko rengtis apginti kiekvienos iš ginčo šalių poziciją, išdėstyti savo argumentus raštu bei įtikinamai juos pateikti žodžiu ir atsakyti į griežtų, bet kompetentingų teisėjų užduodamus įvairiausius klausimus. Dalyvių pasirodymus vertino tarptautinės teisės ekspertai iš viso pasaulio, o finale teisėjavo Tarptautinio teisingumo teismo teisėjai H. Owada (buvęs šio teismo prezidentas), K. Keith ir J. Donoghue.

Įveikus MRU ir VDU komandas nacionalinėje atrankoje ir tokiu būdu iškovojus teisę atstovauti Lietuvai šiame prestižiniame konkurse, Vilniaus universiteto studentėms Vašingtone teko rungtis su Pietų Korėjos, JAV, Baltarusijos ir Dominikos Respublikos universitetų komandomis. Pelniusios pergalę prieš tris iš keturių konkurentų ir nusileidusios tik ilgametes dalyvavimo šiame konkurse tradicijas turinčiam JAV Kolumbijos universitetui, lietuvės galutiniame komandų reitinge užėmė 35 vietą iš beveik 130-ties, dalyvavusių tarptautiniuose raunduose. A. Dumbrytė taip pat pateko į 100 geriausių konkurso oratorių sąrašą. Šių metų konkurso čempionais tapo Maskvos valstybinio universiteto studentai.

VU studentės neslepia esančios patenkintos savo rezultatais. „Labai džiaugiamės, kad pavyko įrašyti Lietuvos ir Vilniaus universiteto vardą tarp geriausiųjų tiek komandų, tiek individualių oratorių reitinguose, - tikina A. Dumbrytė. – Philip C. Jessup teismo inscenizacijos konkursui ruošėmės labai rimtai, atidavėme tam daug laiko ir pastangų, todėl pasiektas rezultatas yra išties malonus mūsų darbo įvertinimas.“ J. Vienažindytė taip pat pažymi neįtikėtiną patirtį, įgytą dalyvaujant šiame konkurse: „Bene didžiausią įspūdį paliko JAV komanda, su kuria teko rungtis: jų teisės žinios ir oratoriniai sugebėjimai yra pribloškiantys, taigi nieko keista, kad ši komanda jau trejus metus iš eilės iškopia į konkurso finalą. Tačiau jie patys pabrėžė, kad jų komanda sudaryta iš penkių oratorių, dalis iš jų jau turėjo dalyvavimo šiame konkurse patirties, ruoštis jiems padeda būrys patarėjų bei ankstesnių metų dalyviai. Beveik visi konkurso dalyviai, su kuriais teko malonumas susipažinti, ypač stebėjosi, kad Lietuvos komanda, kurioje buvome tik dviese, sugebėjo taip puikiai pasirodyti.“ Teisėjai taip pat gyrė VU studenčių gebėjimą greitai ir taikliai reaguoti į oponentų argumentus bei nesutrikti atsakinėjant į sudėtingus teisėjų klausimus. Ypač maloniai teisėjai atsiliepė po raundo su Dominikos Respublikos atstovais, neslėpdami savo susižavėjimo komandos stiprumu ir pasirengimu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »