„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Publikuota: 2016 m. lapkričio 14 d. pirmadienis

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų.

Projektas buvo nominuotas metiniame ENAS (European Network of Academic Sports Services) forume. „VU vasaros iššūkis“ atkreipė dėmesį į akademinių institucijų daugiasluoksniškumą ir pasiūlė formulę, kaip pasitelkiant konkurencijos principą siekti bendro tikslo – sveiko ir fiziškai aktyvaus bendruomenės narių gyvenimo būdo.

Vasarą vykusiame žaidime VU padaliniai tapo komandomis, kurių kiekviena pasižymėjo savitu charakteriu ir „veidu“. Jos kaupė bendroje viso universiteto lentelėje grafiškai atvaizduojamus fizinio aktyvumo taškus. Kiekvienas dalyvis galėjo atskirai pamatyti ir savo rezultatus savo padalinio lentelėje, palyginti juos su kitų komandos narių. Nario fizinio aktyvumo įrašai buvo matomi ir trečioje lentelėje, kur asmeniniai vieno žmogaus įrašai buvo pateikiami kitų dienų įrašų kontekste. Šie trys spalvingi grafikai skatino pasitempti tiek prieš kitas komandas, tiek prieš kitus savo komandos narius (net jei projekte užsiregistruota pseudonimu), tiek prieš save, nesustojant ir siekiant užsibrėžto tikslo, pavyzdžiui, fiziškai aktyviai praleisti bent 30 min. per dieną pagal sveikatos specialistų rekomendacijas.

Projekte apie 1,6 proc. bendruomenės narių užfiksavo 13 020 fiziškai aktyviai praleistas minutes, kurios vidutiniškai sudaro 37 min. per dieną ir atitinka sveikatos specialistų rekomendacijas minimaliam žmogaus dienos krūviui. Apie 4,5 proc. VU bendruomenės narių bent po kartą įsijungė projekto statistikos langą. Spalį VU vyko trys priziniai edukaciniai susitikimai VU bibliotekoje (I vieta), Kauno humanitariniame fakultete (II vieta) ir Matematikos ir informatikos fakultete (III vieta).

ENAS forume VU Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. Ramunė Žilinskienė pakvietė Europos universitetus prisijungti prie šio iššūkio kitais metais. Projektu jau susidomėjo keletas universitetų. Tikimės, kad pasiūlymas per 120 universitetų vienijančiai organizacijai sutelkti aukštąsias mokyklas „ENAS vasaros iššūkiui“ neliks be atgarsio.

„VU vasaros iššūkio“ idėjos autoriai: doc. Ramunė Žilinskienė, Julija Tuleikytė, Justina Maslovskaitė, Ieva Vasionytė, Živilė Juodėnė, dr. Donatas Noreika, Eivydas Kulieša, Mindaugas Girdvainis, Artur Maksimovič (Sveikatos ir sporto centras, Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras, Informacinių technologijų taikymo centras).

Forume doc. R. Žilinskienė antrą kartą dvejiems metams buvo išrinkta ENAS vykdomojo komiteto nare.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »