„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Publikuota: 2016 m. lapkričio 14 d. pirmadienis

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų.

Projektas buvo nominuotas metiniame ENAS (European Network of Academic Sports Services) forume. „VU vasaros iššūkis“ atkreipė dėmesį į akademinių institucijų daugiasluoksniškumą ir pasiūlė formulę, kaip pasitelkiant konkurencijos principą siekti bendro tikslo – sveiko ir fiziškai aktyvaus bendruomenės narių gyvenimo būdo.

Vasarą vykusiame žaidime VU padaliniai tapo komandomis, kurių kiekviena pasižymėjo savitu charakteriu ir „veidu“. Jos kaupė bendroje viso universiteto lentelėje grafiškai atvaizduojamus fizinio aktyvumo taškus. Kiekvienas dalyvis galėjo atskirai pamatyti ir savo rezultatus savo padalinio lentelėje, palyginti juos su kitų komandos narių. Nario fizinio aktyvumo įrašai buvo matomi ir trečioje lentelėje, kur asmeniniai vieno žmogaus įrašai buvo pateikiami kitų dienų įrašų kontekste. Šie trys spalvingi grafikai skatino pasitempti tiek prieš kitas komandas, tiek prieš kitus savo komandos narius (net jei projekte užsiregistruota pseudonimu), tiek prieš save, nesustojant ir siekiant užsibrėžto tikslo, pavyzdžiui, fiziškai aktyviai praleisti bent 30 min. per dieną pagal sveikatos specialistų rekomendacijas.

Projekte apie 1,6 proc. bendruomenės narių užfiksavo 13 020 fiziškai aktyviai praleistas minutes, kurios vidutiniškai sudaro 37 min. per dieną ir atitinka sveikatos specialistų rekomendacijas minimaliam žmogaus dienos krūviui. Apie 4,5 proc. VU bendruomenės narių bent po kartą įsijungė projekto statistikos langą. Spalį VU vyko trys priziniai edukaciniai susitikimai VU bibliotekoje (I vieta), Kauno humanitariniame fakultete (II vieta) ir Matematikos ir informatikos fakultete (III vieta).

ENAS forume VU Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. Ramunė Žilinskienė pakvietė Europos universitetus prisijungti prie šio iššūkio kitais metais. Projektu jau susidomėjo keletas universitetų. Tikimės, kad pasiūlymas per 120 universitetų vienijančiai organizacijai sutelkti aukštąsias mokyklas „ENAS vasaros iššūkiui“ neliks be atgarsio.

„VU vasaros iššūkio“ idėjos autoriai: doc. Ramunė Žilinskienė, Julija Tuleikytė, Justina Maslovskaitė, Ieva Vasionytė, Živilė Juodėnė, dr. Donatas Noreika, Eivydas Kulieša, Mindaugas Girdvainis, Artur Maksimovič (Sveikatos ir sporto centras, Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras, Informacinių technologijų taikymo centras).

Forume doc. R. Žilinskienė antrą kartą dvejiems metams buvo išrinkta ENAS vykdomojo komiteto nare.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »