„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Publikuota: 2016 m. lapkričio 14 d. pirmadienis

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų.

Projektas buvo nominuotas metiniame ENAS (European Network of Academic Sports Services) forume. „VU vasaros iššūkis“ atkreipė dėmesį į akademinių institucijų daugiasluoksniškumą ir pasiūlė formulę, kaip pasitelkiant konkurencijos principą siekti bendro tikslo – sveiko ir fiziškai aktyvaus bendruomenės narių gyvenimo būdo.

Vasarą vykusiame žaidime VU padaliniai tapo komandomis, kurių kiekviena pasižymėjo savitu charakteriu ir „veidu“. Jos kaupė bendroje viso universiteto lentelėje grafiškai atvaizduojamus fizinio aktyvumo taškus. Kiekvienas dalyvis galėjo atskirai pamatyti ir savo rezultatus savo padalinio lentelėje, palyginti juos su kitų komandos narių. Nario fizinio aktyvumo įrašai buvo matomi ir trečioje lentelėje, kur asmeniniai vieno žmogaus įrašai buvo pateikiami kitų dienų įrašų kontekste. Šie trys spalvingi grafikai skatino pasitempti tiek prieš kitas komandas, tiek prieš kitus savo komandos narius (net jei projekte užsiregistruota pseudonimu), tiek prieš save, nesustojant ir siekiant užsibrėžto tikslo, pavyzdžiui, fiziškai aktyviai praleisti bent 30 min. per dieną pagal sveikatos specialistų rekomendacijas.

Projekte apie 1,6 proc. bendruomenės narių užfiksavo 13 020 fiziškai aktyviai praleistas minutes, kurios vidutiniškai sudaro 37 min. per dieną ir atitinka sveikatos specialistų rekomendacijas minimaliam žmogaus dienos krūviui. Apie 4,5 proc. VU bendruomenės narių bent po kartą įsijungė projekto statistikos langą. Spalį VU vyko trys priziniai edukaciniai susitikimai VU bibliotekoje (I vieta), Kauno humanitariniame fakultete (II vieta) ir Matematikos ir informatikos fakultete (III vieta).

ENAS forume VU Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. Ramunė Žilinskienė pakvietė Europos universitetus prisijungti prie šio iššūkio kitais metais. Projektu jau susidomėjo keletas universitetų. Tikimės, kad pasiūlymas per 120 universitetų vienijančiai organizacijai sutelkti aukštąsias mokyklas „ENAS vasaros iššūkiui“ neliks be atgarsio.

„VU vasaros iššūkio“ idėjos autoriai: doc. Ramunė Žilinskienė, Julija Tuleikytė, Justina Maslovskaitė, Ieva Vasionytė, Živilė Juodėnė, dr. Donatas Noreika, Eivydas Kulieša, Mindaugas Girdvainis, Artur Maksimovič (Sveikatos ir sporto centras, Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras, Informacinių technologijų taikymo centras).

Forume doc. R. Žilinskienė antrą kartą dvejiems metams buvo išrinkta ENAS vykdomojo komiteto nare.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »